En iyi Haber

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

En İyi Saç Ekim Yöntemi Hangisi?

En iyi saç ekim yöntemi hangisidir, birçok kimse tarafından en çok merak edilen konuların başında gelir. Doğru bir saç ekim yöntemini tercih etmek, operasyonların başarıya ulaşması açısından oldukça kritik bir önem arz eder. En iyi saç ekim yöntemi için birçok farklı alternatif teknik bulunduğu söylenebilir. Günümüzde yaygın olarak tercih edilen ve sonuçları bakımından kanıtlanmış birden fazla iyi saç ekimi yöntemi bulunmaktadır. Özellikle FUE, Safir FUE, FUT, Choi gibi saç ekim yöntemleri günümüzde en sık duyulan tekniklerdir. Ayrıca bu teknikler en doğal saç ekimi yöntemi  için teknikler olarak da tanımlanır.

En İyi Saç Ekim Yöntemi Nasıl Belirlenir?

En iyi saç ekimi yöntemi hakkında doğru bir tespitte bulunabilmek için gözetilmesi gereken birden fazla unsur bulunur. Söz konusu unsurlar; kişisel taleplere, estetik kaygıya, yaşanan saç sağlığı sorununun mahiyetine ve saç köklerinin yapısal özelliklerine göre öncelik bakımından farklılık gösterebilir. Bu bağlamda her türden talebi karşılayabilecek ve her sağlık sorununa çözüm teşkil edebilecek saç ekim yöntemleri bulunduğu belirtilmelidir.

En iyi saç ekim yöntemi belirlenirken dikkat edilmesi gereken temel dinamikler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • En önemlisi ekilen saçlarda kalıcılık oranı. Saç ekimlerinde ekilen saçlarda tutma oranı %40 ile %90 arasında değişmektedir
 • Operasyon sonrası yaraların iyileşme süresi
 • Saç ekimi sonrası komplikasyon oranını düşük olması
 • Ekilen saç açısının doğal görüntüyü verebilmesi
 • Operasyonun başarıya ulaşması konusunda duyulan istek
 • Estetik kaygılar ve kişisel estetik talepler
 • Ekilecek olan greftin miktarı
 • Yaşanan saç sağlığı sorunu (dökülme, kellik, seyrelme v.b.)
 • Saç ekim operasyonundan genel beklentiler
 • Ekilen saçın kalıcılık süresi

Gibi unsurlar, en iyi saç ekimi yöntemi hakkında karar verirken herkesin kendi taleplerine uygun yöntemi tercih etmesi için oldukça belirleyicidir. Saç ekim yöntemleri arasında tercihte bulunurken tüm bu durumlar gözden geçirilmesi ve uzman hekimlere genel beklentilerin bildirilmesi gerekir.

En İyi Saç Ekim Merkezleri Hangi Yöntemi Kullanıyor

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri Fue yöntemini uygulamaktadır. DHI, Safir Fue, Gold Fue, perkutan, unique fue, fiber fue, keep yöntemlerinin tamamı aslında fue tekniğidir. Hepsi farklı uçlar kullanarak fue yöntemini kullanmaktadır. Bu uçların birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları da mevcut. Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri saç ekimi yöntemini saç ekilecek kişinin saç dökülmesi tipine ve kişinin talebine göre belirlemektedir.

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri ve hastanelerini incelemek ve saç ekimi fiyatlarını öğrenmek isterseniz;

https://eniyi-haber.com/en-iyi-sac-ekim-merkezi-fiyatlari/

 

En İyi Saç Ekim Yöntemi Listesi

Günümüzde yaygın olarak tercih edilen ve birçok uzman tarafından öncelikli olarak kullanılan bazı saç ekim teknikleri bulunmaktadır. En iyi saç ekim yöntemleri olarak kabul edilen bu teknikler genel olarak şu şekildedir:

 • FUT Tekniği
 • FUE Tekniği
 • Safir FUE Tekniği
 • DHI Tekniği
 • Tıraşsız Saç Ekimi
 • PRP Destekli Saç Ekimi
 • Sakal ve Bıyık Ekimi

Bu yöntemler günümüzde saç ekimi operasyonlarında en çok tercih edilen tekniklerdir. Aynı zamanda başarı yüzdesi bakımından da belirtilen teknikler, yüksek oranda başarıya ulaşma avantajına sahiptir.

FUT Saç Ekim Yöntemi

Uzmanlar tarafından artık tercih edilmeyen yöntemlerden biridir FUT tekniği. FUT yönteminde FUE tekniğinden farklı olarak deriye ya da kafa bölgesinde kesi ile şerit halinde alınmaktadır. Artık modern çağa uygun olmayan bir teknik olduğu için kullanılmamaktadır

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Saç Ekim Yöntemi  

Tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan saç ekim yöntemi FUE tekniğidir. En iyi saç ekim yöntemi olarak kabul edilen FUE tekniği, hafa derisinde herhangi bir kesi işlemi olmadan tamamlanır. Operasyonun en temel avantajı cerrahi bir içeriğe sahip olmamasıdır. Bu teknik, donör olarak belirlenen bölgeden alınan saç köklerinin birer birer işlemin gerçekleştirileceği bölgeye yerleştirilmesi esasına dayanır.

Safir FUE Saç Ekim Yöntemi

Safir uçlu slitlerin kullanıldığı Safir FUE tekniğini klasik FUE tekniğinden ayıran en belirgin özellik, iyileşme açısından çok daha hızlı sonuç vermesidir. En değerli elementlerden olan safir, daha minimal kanalların açılmasını sağlar. Böylelikle iyileşme süreci hızlanır. Aynı zamanda Safir FUE tekniği, daha minimal bölgelerde saç ekimi işlemlerinin yapılabilmesi için de oldukça uygundur. Son dönemde en iyi saç ekim yöntemi olarak kabul edilen Safir FUE tekniği, lokal anestezi altında yapılmaktadır.

DHI (Direct Hair İmplantation) Saç Ekim Yöntemi

En iyi saç ekim yöntemleri arasında yer alan DHI tekniği, “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Herhangi bir kesi gerektirmeyen DHI yönteminde, medikal kalemler kullanılarak donör bölgelerden kökler alınır ve işlemin gerçekleştirileceği bölgeye eklenir. DHI saç ekim tekniği aynı zamanda Choi saç ekim tekniği olarak da anılmaktadır. Choi, bu uygulamada kullanılan medikal kalemin ismidir. DHI tekniğinde uzman hekimin tecrübesi ve eğitimi son derece kritik bir önem arz eder. Kullanılan medikal kalemin oldukça ince bir uca sahip olması ve uygun açıyla kafaya alınan köklerin yerleştirilmesi yüksek düzeyde uzmanlık gerektirir.

PRP (Platelet Rich Plasma) Destekli Saç Ekim Yöntemi

PRP destekli saç ekimi yöntemi, yine son dönemde en çok tercih edilen ve uzman hekimlerin en yaygın olarak kullandığı teknikler arasındadır. Bu teknik özellikle hastaların iyileşme sürecine önemli düzeyde katkılar sağlar. Kısa süre içerisinde iyileşme sağlıyor olmasının yanı sıra PRP tedavisinin yardımcı olarak operasyon aşamasında kullanılıyor olması tekniğin başarıya ulaşma oranını da arttırır. PRP tekniği, temel olarak doku yenilenmesi esasına dayanır. Dolayısıyla PRP tekniğini, sadece bir çeşit saç ekim uygulaması olarak anmak doğru olmayacaktır. PRP, aynı zamanda saç tedavisi yöntemidir.

Sakal- Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekimi, en iyi saç ekim yöntemi 2021 yılı içerisinde en sık tercih edilen uygulamalardan biridir. Sakalın yapısal özelliklerinden rahatsız olanlar ya da sakal seyrelmesi veya dökülmesi problemleriyle karşı karşıya olanların sıklıkla tercih ettiği bu yöntem, temel olarak saç ekimi operasyonlarına benzerlik taşır. Sakal ekiminde donör olarak tespit edilen bölgeler kafa ya da vücudun farklı bölgeleri olabilir. Uzman hekimler tarafından gerçekleştirilen sakal-bıyık ekimi operasyonlarında donöer bölgeden alınan kıl kökleri uygulama bölgesine yerleştirilir. Farklı teknikler kullanılarak sakal ve bıyık işlemleri yapılabilir. Kişisel talepler ve sakal bölgesinde yaşanan dökülme sorunlarının mahiyetine göre teknikler arasında tercihte bulunulabilir.

Saç dökülmesine karşı en iyi şampuan hangisi biliyor musunuz? Buyrun etkili şampuanlar listesi;

https://eniyi-haber.com/sac-dokulmesine-karsi-en-iyi-sampuan/

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ