En iyi Haber

En İyi Ses Kayıt Programı Android, iOS ve PC

En İyi Ses Kayıt Programı Android, iOS ve PC

En İyi Ses Kayıt Programı

En iyi ses kayıt programı, telefondan ve bilgisayardan kolayca ses kaydı yapabilen uygulamalardır. Kişiler, telefonlarına ve bilgisayarlarına yüklenen kayıt uygulamasıyla istedikleri zaman ses kaydı yapabilirler. Uygulamanın işlevselliği, herkesin kullanımına farklı şekillerde sunulur. Ses kayıtlarını düzenlemek ve kesmek kolaydır. Gereksiz kayıtları sıralayabilir ve belirtilen bölümleri kullanabilirsiniz. Ses kayıt programları, yüksek kaliteli bir ses kayıt hizmeti sunar.

En İyi Ses Kaydeden Programlar Hangileri

En İyi Ses Kaydeden Programlar Hangileri?

Ortamdaki ses en aza indirilerek daha iyi kayıt kalitesi elde edilir. Kayıt sistemi ile kullanıcıların daha iyi ses kalitesi kaydetmelerine yardımcı olur. Bir ses kaydedici uygulaması kullanmak istiyorsanız, uygulamayı ilk olarak indirmeniz gerekir. Ses kaydedici uygulamasını açtığınızda herkesin önüne farklı seçenekler çıkar. Kaydı başlat işlevini kullanarak kayda başlayabilirsiniz. Kayıt kalitesi, cihazın mikrofonunun kalitesine göre değişiklik gösterebilir. Kişiler bilgisayar ve telefonlarını doğru konuma getirerek seslerinin daha kaliteli bir şekilde kaydedilmesini sağlayabilirler. En iyi ses kaydeden programlar ile kaydedilen tüm sesler daha sonra kapatılabilir ve düzenlenebilir. En İyi Video Çekme Programı listemizi de inceleyerek video programları doğrultusunda da merakınızı giderebilirsiniz. Dilerseniz en iyi ses kayıt programı listemize geçiş yapalım.

Audacity Ses Kayıt Programı

Audacity Ses Kayıt Programı

Audacity, podcast yayıncıları tarafından en çok kullanılan ses kayıt programları arasındadır. Mac, Windows ve Linux sürümlerinde sorunsuz bir şekilde çalışır ve profesyonel düzeyde ses düzenleme araçları sunar. Bunun yanı sıra program tamamen ücretsizdir, bu yüzden çok popülerdir. Audacity, mevcut ses dosyalarını kolayca düzenleyebilmenize olanak tanır. Buna ek olarak bir mikrofondan veya canlı yayından gelen sesi çok kanallı olarak kaydedebilir ve daha sonra düzenleyebilirsiniz. Bilgisayarınızda bir ses kayıt programı yoksa, podcast kaydınızda gerekli değişiklikleri kolayca yapmak için Audacity’yi kullanabilirsiniz.

Garageband Ses Kayıt Programı

GarageBand Ses Kayıt Programı

Apple’ın GarageBand programı, Mac sahiplerinin sesi düzenlemesini kolaylaştırır. GarageBand programı, herhangi bir cihazı programınıza kablosuz olarak entegre etmenize olanak tanır ve kullanıcılara birçok yeni özellik ile çeşitli olanaklar sunar. Davul sistemleri, pedal kutuları, amper ve flex time bu özelliklerden sadece birkaçıdır. Ayrıca tüm bu özellikleri kullanıcılarımıza ücretsiz olarak sunmaktadır. Bunun yanı sıra akıllı kontrollere sahip olan arayüzü ile kullanıcı deneyimini kolaylaştırır. Yeni enstürman ve ses koleksiyonuna da sahip olan GarageBand, Multi-Touch özelliği ile uzaktan erişime de izin verir.

Adobe Audition

Adobe Audition

Adobe Audition en çok kullanılan ve profesyonel olan ses kayıt programlarından biridir. Daha kapsamlı, ücretli arayüzü ve profesyonel seçenekleri nedeniyle giriş seviyesinde olan yayıncılar için önerilmez. Bu açıdan Adobe Audition, profesyonel düzeyde ses düzenleme için mevcut en iyi programlardan biridir. Karıştırma, düzenleme, oynatma, yapıştırma ve tam eklentiler için klasik özelliklerle podcast’ler için çok kullanışlı seçenekler ve temalar sunar. Özellikle radyo kalitesini düzenlemek, çok kanallı yayınlara hazırlamak, çeşitli kanallarda istenilen efektleri ve ses düzenlemeyi uygulamak için oldukça başarılı bir uygulamadır. Bu açıdan kaliteli ses kaydedici programlar listesinde Adobe Audition ilk sıralarda yer alır.

RecordPad

RecordPad

RecordPad, kullanıcıların ses kaydetmesine, yazdırmasına ve ripleme olanak tanıyan birçok ayrıntılı özelliğe sahiptir. NCH ​​Software firmasının bir ürünü olan bu program, uygulamanın varsayılan ayarlarını kullanan ses akışlarını destekler. Ayrıca kayıtlarınızın kalıcı sessizliğini azaltmak için sesli etkinleştirme özelliği de bulunmaktadır. Bunun yanı sıra gürültü azaltma, ses seviyesi değiştirme, ton azaltma ve eşitleme işlevlerine sahiptir. Bu yazılım, kullanıcıların arayüzü gerektiği gibi özelleştirmesini sağlar. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra Windows ve MAC OS X ile uyumludur.

Automatic Call Recorder

Sesli notları kolayca kaydetmek isteyen kişiler için Automatic Call Recorder büyük kolaylıklar ve imkanlar sunar. Bu açıdan sosyal uygulamalar ve anlık mesajlaşma için seçenekler de vardır. Diğer bir deyişle, kayıtlarınızı bu platformlarda düzenleyebilir, silebilir, kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Android platformundaki en iyi uygulamalardan biri olan ve ses kaydetmeye yardımcı olan programlar arasında yer alan bu program, aramaları kaydetmek için en iyi seçenektir. Bundan dolayı, Android kullanıcılarının favori uygulamalarından biridir.

Easy Hi-Q Recorder

Ses kaydetmeye yardımcı olan programlar arasında olan Easy Hi-Q Recorder, en iyi fiyat/performans programlarından biridir. Bu ses kayıt uygulaması, kullanıcıların farklı ses girişi seçenekleriyle farklı sesleri kolayca kaydetmesini sağlar. Ayrıca sesle etkinleştirilen bir kayıt işlevine sahiptir. Windows 7, 8 ve XP ile uyumludur. Basit ve anlaşılması kolay bir arayüze sahiptir. MP3, WAM ve WAV başta olmak üzere en az yirmi ses formatını çalmaktadır. Ayrıca kayıt programı, dijital ve analog kırpma ve dosya sıkıştırma gibi özel özellikler içerir.

Parrot Ses Kayıt Programı

Parrot, en iyi ses kayıt programları denilince akla gelen ilk isimlerden biridir. Aslında, bazı insanlar bunun Android için mükemmel olduğunu düşünmektedir. Bu yazılımla kayıt yaparken bir mikrofon, Bluetooth mikrofon veya hoparlör kullanmanız gerekir. Ayrıca bu program, Android aşınması destekli bir uygulamadır. Ses kayıtlarından eko veya eko gürültüsü çıkarmak için de birçok seçenek vardır. Kaydettikten sonra dosyada çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Önceden ayarlanmış bas ve eko artırma ve ses yükseltme gibi seçenekler vardır. Bu açıdan Parrot programı pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Voice Memos

Sesli not kaydetmek isteyen kişiler için, Voice Memos en iyi uygulamalardan biridir. Bu uygulamanın ağırlıklı olarak öğrenciler tarafından kullanıldığı söylenebilir. Bu açıdan üniversite öğrencileri, uzun dersleri kaydetmek için bu programı kullanabilir. Ayrıca, görüşmeleri ve uzun toplantıları kaydetmek için de Voice Memos’u kullanmak mümkündür. Ayrıca bu program, diğer kayıt programlarından farklı işlevler sunar. Bu işlevlerden biri ise kullanıcının kayıt sırasında etiket ekleyebilmesidir. Sonrasında ise eklenen etiket, kayıttan sonra seçilen bir renk kodu yardımıyla işaretlenir.

Anchor

Anchor, podcaste yeni başlayanların tercih ettiği ücretsiz bir uygulamadır. Bu program, kolayca kayıt ve canlı yayın yapmanızı sağlar. Ücretsiz uygulamalar arasında en popüler seçenek olan Anchor, mobil veya masaüstü üzerinden kayıt yapmanıza olanak tanır. Bunun yanı sıra kaydedilen sesler düzenlenebilir ve bir podcast web sitesinde yayınlanabilir. Ayrıca bu program aracılığıyla dinleyiciler kendi URL’lerini kullanarak sayfaya erişebilirler. Birçok hosting şirketi de bu özelliği sunar, ancak Anchor’ın kullanım kolaylığı, iTunes, Overcast, Google Play ve Stitcher gibi birçok podcast yayıncısında hızlı ve rahat kayıt ve oynatmaya olanak tanır.

Acoustica

Acon Digital firması tarafından piyasaya sürülen Acoustica 6, ücretsiz bir ses düzenleme aracıdır. Ancak programın bir üst versiyonu olan Acoustica 7 programı kullanıcının sorumluluğunda olabilir. Programın öne çıkanları özellikleri arasında, efekt dizileri, tasarım araçları, CD kopyalama araçları gibi araçlar yer alır. İşlevselliğini genişletmek için programınıza VST veya DirectX eklentileri de yükleyebilirsiniz. Bu program, Windows ve Mac OS ürünleri için kullanılabilir. Bu açıdan oldukça kullanışlı bir ses kayıt programıdır.

VirtualDJ Free

VirtualDJ Free, profesyonel DJ’ler ve bunun gibi bir meslek arayanlar için özellikle ilgi çekicidir. Bu açıdan program yaklaşık 20 yıldır piyasada ve dünya çapında birçok kullanıcı tarafından indirilmiştir. Ses kaydeden programlar arasında bulunan VirtualDJ, hem Windows hem de Mac işletim sistemleriyle uyumludur. Ücretsiz sürümü, kullanıcıların ses kaydetmesine ve karıştırmasına olanak tanır.

Bu kayıt yazılımının arayüzü basit ve kullanımı kolaydır ve klasik bir DJ konsolu gibi görünür. DJ konsolundaki çevirme ve kaydırma düğmeleriyle, kullanıcılar kayıtları çevirebilir. Böylelikle kullanıcılar kendi ses kayıtlarını oluşturabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ