En iyi Haber

En İyi Su Markası Hangisi

En İyi Su Markası Hangisi

En İyi Su Markası

Ülkemizde oldukça yüksek oranlarda hazır sular tüketilmektedir. Bunun ana sebebi olarak ülkemizin birçok noktasındaki suyun içmek için elverişli olmamasından kaynaklanmaktadır. Peki bu aldığımız sular gerçekten de sağlık mı? hiç araştırmadan ücreti karşılığında sağlıklı su içtiğimize inanıyoruz ama maalesef gerçek hiç de öyle değil.

Markalı su demek kaliteli ve sağlıklı olması anlamına gelmez

Ülkemizde birçok su firması bulunmaktadır. Ve ne yazık ki bazı firmalar insan sağlığını hiçe sayan uygulamalarda bulunmaktadır. Sizlere ülkemizde bulunan en iyi ve en sağlıklı su markaları hakkındaki acı gerçekleri gözler önüne sereceğiz. Listelerde bir çok su markası bulunmaktadır fakat bunların bir çoğu serbest piyasada bulunmamaktadır. Bu sebeple En iyi su markası listesi marketlerde ve bakkalarde erişebileceğiniz ambalajlı sular olan tamamen objektif bir değerlendirme sonucu oluşturulmaktadır.

 

9.Saka

Saka su markası ülkemizde uzun yıllar boyunca kaliteli ve sağlıklı suyun adresi olarak bilinmiş durumdadır. Marka Sağlık Bakanlığı tarafından çıkarılan ‘’Doğal Mineralli su yönetmeliğine’’ bire bir bağlı kalarak ülkemizin ilk doğal mineralli suyunu piyasaya sürmüştür. Hendek / Sakarya ‘da bulunan doğal kaynaklardan dolum gerçekleştirilmekte.

 

8.Pınar Madran

Pınar Madran ülkemizin en eski ve en kaliteli su markası sıkça görselmedyada karşımıza çıkmaktadır. 1984 yılından beri ülkemizde üretim yapan pınar direkt kaynaktan dolum teknolojisi ve insan elinin değmediği dolum tesisleri ile hem kaliteli hem de oldukça hijyenik bir ortam sağlamaktadır. Bozdoğan/Aydın’da bulunan doğal kaynaklardan dolum gerçekleştirilmekte.

 

7.Aytaç

Aytaç ülkemizde uzun yıllar boyunca hizmet sunan bir su markasıdır. Uygun fiyatla tüketiciye sunmasından sonra ülkemizde oldukça popüler bir marka haline gelmiştir. Hendek/Sakarya’da bulunan doğal kaynaklardan dolum gerçekleştirilmekte.

 

6.Çenesuyu

Kocaeli ili Derince ilçesinin Çene Dağı’ndaki kaynağından süzülerek gelen ve adını da buradan Çenesuyu ülkemizin en önemli doğal kaynak sularından biri konumundadır. Tarihte çenesuyu terimi de kullanılmaktadır.

 

5.Şeker Su

Şeker su tat olarak lezzeti olmasından dolayıülkemizde çok talep gören su markaları arasındadır. Direkt kaynak suyunun çıktığı noktaya doğal hayat ile uyumlu tesisleri ile kaynağından en kaliteli ve doğal şekilde şişelenmektedir. Erdek/Balıkesir’de bulunan doğal kaynaklardan dolum gerçekleştirilmekte.

 

4.Çamoluk

Çamoluk Su, İstanbul’un Yakacık Semtinin Aydos Ormanlık Bölgesinde, doğal ortamında  hijyenik şartlarda gerekli yasal prosedürler doğrultusunda üretilmektedir. Ülkemizde aldığı birçok ödülle doğallığını onaylatan bu marka ülkemizin en iyi su markaları arasında ilk sıralarda bulunmaktadır ama buna rağmen çok sağlıklı değil. ki tahminen zamanla istanbulda sanayinin artması ile doğal kaynaklar kirlenmeye başlamıştır.

Bu kısımdan sonrası Otoriter merciler tarafından “Sağlıklı Su” olarak nitelendirilen ambalajlı su markalardır

 

3.Kipa

Kipa su ülkemizdeki kipa mağazalarında satılan uygun fiyatlı ve oldukça beğenilen bir su markasıdır. Listede bir çok ünlü markayı sollayarak bizi çok şaşırtmıştır. Tamamıyla doğal yapısı uygun ph değeri ve uygun fiyatı ile tüketicilerin severek içtikleri kipa su ülkemizin en kaliteli ve en iyi su markaları arasında gösterilmektedir. Gölcük/Kocaeli’nde bulunan doğal kaynaklardan dolum gerçekleştirilmekte.

 

2.Abant

Abant su ülkemizin en doğal iki kanyağından direkt tüketiciye sunulan ve dünya çapında kalitesi ve doğallıyı tescillenen bir su markasıdır. Bolu Abant ve Gölcük Geyiktepe kaynaklarından beslenen Abant markası ülkemizde açıklanan içilebilir en iyi su markaları sıralamasında hep ilk sıralarda yer almaktadır. Ülkemizde oldukça popüler olan bu su markası ülkemizin en iyi su markaları arasında gösterilmektedir. Bir çok yerde bulunan bu su markasını mutlaka tercih etmenizi tavsiye ederiz.

 

1.Munzur

Munzur su sahip olduğu 8.45 Ph değeri ile içilmesi en ideal sular arasında yer almaktadır.  Bu sayede ne şişkinlik yapmakta nede içimi sert olmaktadır. Bu oran en uygun Ph değeri olarak ön plana çıkmaktadır. 4 mevsim karlarla kaplı Munzur dağında çıkan kaynak suların kaynağında şişelenmesi ile piyasaya sürülen bu su markası her yerde bulunmasa da bazen karşımıza çıkmaktadır. Ovacık/Tunceli’nde bulunan doğal kaynaklardan dolum gerçekleştirilmekte.

 

Sularda Alkali (pH) değerleri

Suyun pH değeri vücudumuzun pH değerine göre esas alınmaktadır. İnsan vücudu olarak pH değerimizin en ideali 7.45’dir. Bu değerlere göre 7’nin altındaki değer asidik ve 7’nin üstündeki değer Alkalik (Bazik) olarak değerlendirilir. Mümkün olduğunca aşırıya kaçmadan pH değeri 7’nin üzerinde olan alkalik besinler tüketilmesi tavsiye edilir.

Listeyi Neye göre oluşturduk

Gıda güvenliği harekatına göre içilebilir su olarak değerlendirilebilecek sadece 14 firma olduğu görülmektedir. fakat bunların neredeyse hiç biri kolay bolay bulunamamaktadır.

Kaynak: http://www.gidahareketi.org/su/

incelemeler sonucu olusturulan içilebilir sular

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ