En iyi Haber

En İyi Telefon Oyunları

En İyi Telefon Oyunları

En İyi Telefon Oyunları

Akıllı telefon ve tablet teknolojisinin gelişimi ve yaygınlaşması artık birçok şeyin mobile kaymasına neden oldu. 21.yüzyılda mobil hizmetlerin tüm alanlarda ön plana çıkmaya başladığı bir gerçek. Doğal olarak oyun dünyasında da bunun etkilerini somut bir şekilde görüyoruz. Hem Android hem iOS oyunları günümüzde en çok oynanan oyunlar arasında yer alıyor. Gelişmiş teknolojik özellikleri ile birbirinden kaliteli oyunları yüksek performanslı oynamak mümkün hale geldi. Elbette bireyler akıllı telefonları yaygın olarak kullanmaya başladığı için mobil oyunları da yaygın olarak tercih ediyor. Dünya genelinde yaygın olarak oynanan ve milyonlarca kitleye ulaşmayı başarmış çok sayıda telefon oyunları var. Haliyle telefon oyunlarına yönelik çok yoğun bir ilgi söz konusudur. Dolayısıyla mobil oyun tutkunları en iyi telefon oyunları hangileri merak ediyor.

Mobil cihazlarda Oynanan En İyi Telefon Oyunları Listesi

Mobil Cihazlarda Oynanan En İyi Telefon Oyunları Listesi

Oyuncular günümüzde artık nerede olursa olsun çok kolay bir şekilde oyun oynama imkanına sahipler. Aynı zamanda mobil oyunlar her yaş grubundan ve her ilgi alanından kişiye hitap ediyor. Herkesin kendi ilgi alanlarına ve zevklerine göre oyun çeşitleri bulabildiği mobil oyun dünyasında on binlerce oyun var. Bu oyunlar içerisinde oynanış mekaniği, oyun konusu ve işleyişi açısından en iyi deneyimi sunacak olanları ise yoğun talep görüyor. İşte bu tip yoğun ilgi gören oyunlar arasından özel kriterler belirlenerek, seçilen mobil oyunlardan en iyi telefon oyunları listesi oluşturduk.

  • Mobile Legends: Bang Bang
  • PUBG Mobile
  • Call of Duty Mobile
  • Asphalt 9: Legends
  • Candy crush Saga

En iyi telefon oyunları listemizin ardında dilerseniz, En İyi Adroid Oyunlar adlı yazımızı da okuyabilirsiniz. Android platformunda sevilen oyunları sıraladığımız o yazımızda Android kullanıcılarına hitap ediyor.

Mobile Legends: Bang Bang

Mobile Legends: Bang Bang

Listemizin ilk sırasında karşımıza Mobile Legends: Bang Bang çıkıyor. Oyun dünyanın en çok oynanan mobil oyunları arasında kendisine yer buluyor. Bu oyun 2021 yılında da aktif olarak en çok oyuncuya sahip oyunlardan biridir. Bu nedenle de en iyi telefon oyunları listesinde kendisine yer buluyor. Moonton firmasının geliştirdiği ve aksiyon kategorisinde bulunan mobil oyun son derece keyifli zaman geçirmek isteyenlere hitap ediyor. Bu mobil oyunda tüm oyuncular 5 vs 5 şeklindeki bir takımlı savaş mücadelesine giriyor. Birbirinden keyifli ve küçük rekabetlerin yaşandığı mücadeleler ile eğlenceli zaman geçirmeye yardımcı oluyor.

Mobile Legends: Bang Bang oyununda oyuncular seçtikleri karakterlere ek özellikler kazandırarak, daha güçlü hale getiriyor. Böylelikle rakiplerine karşı üstünlük mücadelesine giriyor. Oyun içerisinde 10 dakika süren mücadelelerin bulunduğu haritalar yer almaktadır. Bu haritalarda son farklı oynanış deneyimleri yakalanabiliyor. Oyunun dünya üzerinde çokça oynanması uluslararası turnuvalarının da düzenlenmesine neden oluyor. PlayStore ve AppStore’da bulunan oyun 100 milyonu aşkın indirme ve 4.3 puana sahiptir. Oyunun boyutu ise 102 MB seviyesindedir.

PUBG Mobile

PUBG Mobile

Günümüzde oyuncular hem bilgisayar hem de telefon oyunlarında Battle Royale kategorisindeki oyunları tercih ediyor.  Kısacası hayatta kalma mücadelesi temalı oyunlar, oyun tutkunları tarafından en çok tercih oyunlardır. PUBG Mobile oyunu ilk olarak bilgisayarlara ve daha sonra Tencent Games tarafından mobil platforma çıkmıştır. Dünyanın en çok oynanan mobil oyunlarından biri konumunda bulunuyor. Bu nedenle de PUBG Mobile oyunu en iyi telefon oyunları arasında kabul ediliyor. Oyuncuların solo, eşli ve takımlı olarak rakiplerine karşı gerçekçi mücadelelere girerek, hayatta kalmaya çalıştığı bir oyun sistemine sahiptir.

Özelliklerine baktığımızda PUBG Mobile’da oyuncuların birden fazla haritada mücadele etme fırsatı olduğunu görüyoruz. Bu haritalar;

  • Erangel,
  • Miramar,
  • Sanhok,
  • Vikendi,
  • Livik,

olarak karşımıza çıkıyor. Her haritanın kendine has yapılanmaları bulunuyor. Örneğin Miramar’da çöl teması hakimken, Vikendi’de kış teması hakimdir. Buna göre de oynama mekaniklerinde değişikliler bulunmaktadır. Vikendi’de snowboard yapma imkanına sahip olursunuz. Oyuna dilerseniz gerçek para yatırma imkanınız da vardır. Bu sayede karakterinize farklı kıyafetler ve ekipmanlar alabilirsiniz. PUBG Mobile grafikleri, oynanış mekaniği ve ek özellikleri ile çok donanımlı bir oyun deneyimi sunuyor. Oyunu hem iOS hem Android platformda oynama imkanınız var. Hatırlatmak gerekirse oyunun 2 GB gibi bir dosya boyutu var. Ancak oyun içerisinde bazı ek kaynakları indirdiğinizde bu boyut 5GB’a kadar yükseliyor.

Call of Duty Mobile

Call of Duty Mobile

Bir efsanenin mobile girişi olan Call of Duty Mobile çok yeni piyasaya sürülmüş bir oyundur. Buna rağmen çok kısa süre içerisinde çok geniş kitlelerine ulaşmayı başardı. Activision Publishing şirketi Call of Duty Mobil oyununu geliştiren firmadır. Bilgisayar versiyonu ile adeta bir efsane haline gelen Call of Duty isimli oyunun mobil versiyonunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bir BattleRoyale oyunu olan Call of Duty oyunu, farklı mod ve haritaları ile oyuncuların birbirlerine karşı üstünlük sağlama ve hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor.

Çevrimiçi olarak dünyanın dört bir yanından katılan oyuncular ile birlikte mücadele edebilirsiniz. Bu oyunda da gerçek para harcama imkanınız var. Ancak yatırdığınız gerçek para ile kendinizi güçlendirme şansınız yok. Sadece görsel olarak yeni kıyafetler ve silah kaplamaları alabilirsiniz. Bu sayede her oyuncu oyun becerilerini geliştirerek, tüm rakiplerine karşı üstünlük sağlama imkanına sahipdir. Bununla birlikte dünya üzerinde en çok oynanan BattleRoyale oyunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Call of Duty Mobile oyunu için dünya genelinde uluslararası turnuvalar düzenlenmektedir. Oyunun ana indirme boyutu ise 1.5 GB şeklindedir.

Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends

Araba tutkunları tarafından en çok oynan oyunlarından biri şüphesiz Asphalt serisidir. Grafikleri ve oynanış mekaniği ile en iyi telefon oyunları arasında yer almaktadır. Asphalt 9: Legends, dünya genelinde erkek ve kadın, genç ve yaşlı fark etmeksizin herkesin telefonunda bulunan araç yarışı temalı mobil oyunlardan biridir. Birbirinden lüks ve hızlı arabalar ile rakiplerinin önüne geçilmeye çalışıldığı oyun, farklı mod ve haritaları ile her zaman oyuncularına büyük yenilikler sunmayı başarıyor.

Gamelof şirketinin geliştirdiği Asphalt 9:Legends oyunu en iyi telefon oyunları arasında kendisine yer buluyor. Farklı kamera açısı seçenekleri, son derece hassas oyun mekaniği ve tabii ki kariyer modu ile her zaman heyecanı ayakta tutmayı başarıyor. Oyuncular tam 60 sezon ve 800 yarıştan fazla olan kariyer modu ile çok uzun vadeli bir mücadelenin içerisinde kendilerini bulabiliyor. PlayStore puanı 4.5 olan oyun dünya genelinde yüz milyonlarca indirmeye sahiptir.

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga

Dünyanın en çok oynanan telefon oyunları arasında en farklı oynanış ve yapıya sahip olan bir mobil oyun olan Candy Crush Saga, dünya üzerindeki en çok oynanan oyunlardan biridir. 500 milyondan fazla kişi tarafından indirilen ve oynanan bir oyun olan Candy Crush Saga, son derece özel oynanış keyfi dolayısı ile en iyi telefon oyunları arasında bulunuyor. Aynı renkli unsurların eşleştirilmesi üzerine dayalı bir görev sistemi üzerinden ilerleyen oyun, sürekli gelen yeni güncellemeleri ile son derece renkli bir deneyim sunuyor.

7’den 70’e herkesin telefonunda bulunan ve çok yüksek donanım özelliklerine ihtiyaç duymayan Candy Crush Saga, en iyi telefon oyunları arasında akıl oyunları kategorisindeki nadir oyunlardan birisidir. PlayStore mağazasında 4.6 puana sahip olan oyun çok düşük boyutu ile tüm telefonlarda rahatlıkla oynanabilmektedir. Oyuncular her görev ve kademe tamamlaması ile bir sonraki kademe ve görevlere geçiş yapabiliyor. Birbirinden tatlı ve ışıltılı rengarenk şekerlerin eşleştirildiği oyun, farklı mod özellikleri ile de oyunu çok daha kapsamlı ve çok daha geniş bir yapıya büründürüyor. Bu nedenle de en eski mobil oyunlardan birisi olmasına rağmen, halen en çok oynanan oyunlardan birisi olmasına neden oluyor.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ