En iyi Haber

En İyi Televizyon Markası 2022 Modeller

En İyi Televizyon Markası 2022 Modeller

En İyi Televizyon Markası

Televizyon almaya karar verdiğimizde bizleri inanılmaz bir çeşitlilik beklemektedir. Hal böyle olunca hangi televizyonu almamız gerektiği konusunda bir çıkmaza düşmemiz çok normaldir. Bu durumda en iyi televizyon markası hangisi ise onu almak isteriz. Piyasada bu kadar fazla marka varken hangisinin iyi olduğuna karar veremiyorsanız sizler için detaylı bir liste hazırladık.

En İyi Televizyon Markaları Sıralaması

Şayet en iyi televizyon markaları arasından bir liste yapmamız gerekirse sektörde lider markaları görmüş oluruz. Uzun yıllardır teknolojiye yön veren bu markalar sadece televizyonları ile de ünlü değildir. Bilgisayar, telefon gibi çeşitli elektronik aletler de üretmektedir. İşte en iyi 5 televizyon markası:

  • Samsung
  • LG
  • Vizio
  • Sony
  • Philips

Samsung Televizyon Markası

Samsung Televizyon Markası

En iyi televizyon markası listemizin ilk sırasında karşımıza Güney Koreli teknoloji devi Samsung firması çıkıyor. Üretmiş olduğu teknolojik aletler tüm dünyada büyük bir popülerliğe sahiptir. Televizyonun yanı sıra sektörde adından telefonları ile çok söz ettirir. Televizyon bağlamında baktığımızda da hem yenilikçi hem de kaliteli ürünler ortaya koyduğunu görmekteyiz.

Samsung Quantum Dot teknolojisi kullandığı QLED televizyon serileri ile büyük bir ilgiyi toplamıştır. Ünlü firmanın ayrıca her bütçeye uygun televizyon modellerinin de olduğunu söylemek gerekir. 8K çözünürlüğe kadar televizyon modellerine sahip olan Samsung ayrıca akıllı televizyonlarında rahat kullanım imkanı da sunar. Bu da Samsung markasının geçmişten günümüze liderliğine korumasına önemli katkı sağlamaktadır.

LG Televizyon Markası

LG Televizyon Markası

Listemizin bir diğer Güney Koreli firması olan LG de televizyon aradığımızda akla gelen ilk isimlerden biridir. Bu teknoloji firması da yalnızca televizyon üretmiyor. Ayrıca telefon, beyaz ev eşyası gibi pek çok çeşit teknolojik aletler de üretmektedir. Televizyon sektöründe Samsung gibi bir firmaya ciddi anlamda rakip olmaktadır.

LG, 2013 senesinde ilk OLED televizyonları piyasaya sürdüler. Dolayısıyla bu hamle o sene içerisinde devrimsel nitelikte ses getirdi. OLED televizyonları LED LCD televizyonlardan ayıran çok önemli bir ayrım vardır. LCD televizyonlarda pikseller arka ışık yardımı ile aydınlanır. Ancak OLED televizyonlarda yer alan pikseller ihtiyacı olan ışığı kendileri üretir. Dolayısıyla bu da ortaya inanılmaz bir seyir keyfi koyar. Ayrıca OLED televizyonlarda görüş açısı daha derin ve geniştir. Bundan dolayı büyük salonlarda kullanılması daha mantıklı olacaktır.

Vizio TV

Vizio TV

En iyi televizyon markası listemizde fiyat performans canavarı olan Vizio karşımıza çıkıyor. Firma Amerika merkezli bir firmadır. Ayrıca ilk televizyon üretimini de 2002 yılında yapmışlardır. Vizio’nun ana odak noktası televizyon olduğu için Samsung ve LG gibi diğer teknolojik ürünlerde herhangi bir çeşitliliği yoktur. Ancak söylediğimiz gibi film, dizi izlerken keyifli bir seyir istiyorsanız ve aynı zamanda bütçeniz de kısıtlıysa sizlere Vizio marka öneriyoruz.

Vizio kullanıcılarına hem LED hem de OLED televizyonlar ile hizmet vermektedir. Aynı zamanda 4K’ya kadar çözünürlüğü de pek çok modeli desteklemektedir.

Sony TV

Sony TV

Listemizin dördüncü sırasına geldiğimizde karşımıza Japon devi Sony çıkıyor. Geçmişten günümüze teknolojik alanda Sony ismini sürekli duymaktayız. Walkman gibi tarihi buluşlar hep Sony tarafından gelmişti. Ayrıca Playstation serisi, Xperia telefon serileri, Vaio bilgisayarları ve belki de en önemlisi Sony kameraları ile büyük bir üne sahiptir. Böyle bir firmanın elbette televizyon kulvarında da rakipleri ile yarışması oldukça olağan bir durumdur.

Sony ilk televizyonunu 1960’lı yıllarda piyasaya sürdü. O günden bugüne hala daha televizyon pazarında rakipleri ile yarışmaktadır. Ürün yelpazesi Samsung ve LG kadar geniş olmasa da tüketiciye pek çok kaliteli seçenek sunmaktadır. Hem LCD hem OLED televizyonları büyük ilgi görmektedir. Sony’nin rakiplerinden ayrılan bir diğer önemli özelliği ise karanlık ortamlarda daha iyi görüntü kalitesi sağlıyor olmasıdır.

Philips TV

Philips TV

Listemizin sonuna geldiğimizde Philips karşımıza çıkıyor. Hollanda menşeili olan Philips, 1891 yılından bu yana sürekliliğini devam ettiren bir şirkettir. Yalnızca televizyon üreten bir firma değildir. Ayrıca küçük ev aletleri, teknolojik kişisel bakım eşyaları, ses kayıt cihazları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Televizyon açısından baktığımızda çıkarmış oldukları OLED+ televizyon modelleri şirketin amiral gemisi olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekçi görüntü kalitesini Ambilight teknolojisi ile birleştirmekteler. Ambilight sayesinde televizyon arkasından içeriğe uygun çıkan renkler duvarınıza yansıyor. Bu da izleyiciye apayrı bir seyir keyfi vermiş oluyor.

Sizler de evinizde televizyon değiştirmek istiyorsanız ya da yeni bir televizyon alacaksanız ihtiyacınızı belirleyip listemizdeki güvenilir markalardan tercihinizi yapabilirsiniz. Piyasa araştırması yapıp size en uygun televizyonu satın almanız uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ