En iyi Haber

En İyi Torrent Siteleri

En İyi Torrent Siteleri

En İyi Torrent Siteleri

Torrent bilindiği üzere telif haklarını ihlal etmeden kullanıldığı müddetçe yasal bir programdır. Bazı torrent siteleri de indirme dosyalarını kullanıcılarla paylaşmakta ve sorunsuz biçimde işlem yapmalarına müsaade etmektedir. Haliyle en iyi torrent siteleri hakkında cevap vermek herkes için makul olacaktır. Peki neden torrent tercih ediliyor?

İnternet ağının gelişmesi ve teknolojinin boyut atlamasıyla birlikte bir filmi ya da diziyi bilgisayara indirmeden izleme mümkün hale gelmiştir. Ayrıca aynı şeyin müzik ve diğer eserler için geçerli olduğunu da söylemek mümkündür. Lakin bunun haricinde birçok kişi arşiv yapmak, oyun indirmek, dizileri farklı cihazlardan izleyebilmek ya da film arşivi oluşturabilmek adına belirli uygulamalardan yardım alarak istediği dosyaları indirmeyi arzu etmektedir.

Tahmin edileceği üzere aranılan bir dosyayı link halinde internette bulmak zor olabilmektedir. İşte bunu en kolaylaştıran şeylerin başında hiç şüphesiz Torrent gelmektedir. Yani bilgisayar kullanıcıları Torrent sitelerine giriş yaparak işlem gerçekleştirmekte ve buradan ufak dosyayı programa atarak indirme işleminin başlamasına onay sunmaktadırlar.

Bilindiği gibi telif hakları ve yasal sebeplerden ötürü birçok torrent sitesi kapanmıştır. Hatta en iyi olarak adlandırılan sitelerin bile hizmet veremedikleri görülmektedir. Yine de şu an itibariyle en iyi torrent siteleri arasında kabul edilebilecek adresler şu şekildedir:

  • NET
  • The Pirate Bay
  • Torrentz2
  • SI
  • AG
  • ME

Tabii ki bu sitelerin yanında en iyi torrent siteleri olarak lanse edilebilecek pek çok sitenin varlığından söz etmek olasıdır. Yine de 2020 itibariyle bu sitelere yoğun ilgi olduğu da gözlerden kaçmamalıdır.

zamunda.NET

Zamunda.NET

Zamunda, dünyanın en ünlü torrent paylaşım sitelerinde biridir. Zamunda aynı zamanda birçok diğer torrent sitelerine göre sektörün lideri sayılmaktadır. Zamunda’yı bu kadar iyi yapan faktör ise, bünyesinde neredeyse hiç geçersiz torrent bulunmaması ve sahip oldukları torrent’leri yüksek hızlarda indirebilme olanağını kullanıcılara sunması. Zamunda.NET içerisinde bir üyelik sistemi barındırmaktadır. Haliyle sadece indirme işlemi yapan herhangi bir upload işlemi yapmayan kullanıcıların üyeliklerine son verilebilmektedir. Bu da Zamunda’yı şu an en prestijli torrent sitesi yapmaktadır.

The Pirate Bay

The Pirate Bay

The Pirate Bay İsveç merkezli bir torrent sitesidir. Üç kişi tarafından kurulan site bugüne kadar birçok kullanıcıya P2P sistemiyle hizmet vermiş. P2P sistemi, Bluetooh bağlantı sisteminin çok daha üst bir versiyonu olarak düşünülebilir. Site adminleri illegal bir hosting sistemi kullandıkları öne sürülerek mahkemece yargılanmıştır. Bilindiği üzere hala hapis yatmaktadırlar.

En İyi Torrent Siteleri 2019

Torrent, bir filmi, diziyi, müziği, oyunu ya da herhangi bir dosyayı kolay şekilde indirmenize yarayan sisteme verilen isimdir. Tahmin edileceği üzere torrent siteleri indirme işlemini başlatabileceğiniz dosyaları sizlerle paylaşmaktadır. Ancak telif haklarından ötürü bu sitelerin kapanma riski ile karşı karşıya olduğu unutulmamalıdır. Haliyle en iyi torrent siteleri 2019 araştırması yapıldıktan sonra en iyi sitenin tercih edilmesi gerekmektedir.

Anlaşılacağı üzere torrent üzerinden bir dosyayı indirmek tamamen ücretsizdir. Yani herhangi bir ücret ödemeden sadece internet ağıyla dosyalara erişmek ve indirme işlemini yapmak mümkündür. An itibariyle 2019 yılında Zamunda.Net, The Pirate Bay gibi siteler üzerinden çokça indirme gerçekleştirilmiş, hala da gerçekleştirilmeye devam etmektedir.

en yi torrentler siteleri

En İyi Torrentler Siteleri

Kullanıcılar hiçbir sorun yaşamadan bütün dosyalara erişebilecekleri bir torrent sitesi arayışı içine girmişlerdir. Bu bağlamda da en iyi torrentler siteleri araması yapılmıştır. Ancak site ismi vermeden önce indirme işlemi yapacak güvenilir bir site arayan kişilere bilgi vermek gerekmektedir. Temel olarak en iyi torrent sitelerinde dosya sayısı son derece fazladır. Yani aranılan dizi, müzik, film vb. şeyler kolaylıkla bulunabilmektedir. Bunun haricinde en iyi sitelerde güvenlik sorunu oluşmamaktadır. Bu sayede kullanıcının bilgisayarına virüs vb. zararlı yazılımlar girmemektedir. Ayrıca en iyi sitelerde hızlı işlem yapılabilmekte, aranılan dosyalara kolaylıkla erişilebilmektedir.

Ülkemizde pek çok kişi ücretsiz olması ve hızlı indirme işlemini sağlaması sebebiyle torrent kullanmaktadır. Tabii ki yasal mevzuatı tartışmalı olmakla birlikte en iyi torrentler siteleri aktif şekilde hizmet vermekte, binlerce dosyayı kullanıcılara sunmaktadırlar.  Unutmamak gerekir ki bu indirilen torrentları kullanabilmek için ek programların kişisel bilgisayarınıza yüklü olması gerekir. Bu uygulamalar sayesinde indirmiş olduğunuz torrent uzantıların içeriğini indirebilirsiniz.

Torrent Siteleri Hakkında Bilgiler

Torrent, ücret ödenmeksizin indirilmek istenen dosyayı çok kolay şekilde bulmanızı sağlamaktadır. Ayrıca torrent ile indirme işlemi hızlı biçimde gerçekleşmektedir. Haliyle en iyi torrent siteleri bu kapsamda bilgisayar kullanıcılarına yol gösterici olmaktadır.

Torrent sitelerinden dosya indiren kişiler herhangi bir yasal yükümlülükle karşılaşmayacaklardır. Yani yükümlülük yalnızca site sahiplerine aittir. Dolayısıyla sorun oluşmayacağını da ifade etmek mümkündür. Bunun haricinde torrent siteleri yerli yabancı bütün dizi ve filmleri bulmanızı sağlamaktadırlar. Ayrıca ücretsiz şekilde dizi ve filmleri indirmek de kullanıcılara ciddi manada kolaylık yaratacaktır.

Torrent siteleri ufak bir dosyayı kullanıcılar ile paylaşmaktadır. Dosyayı torrent programına atarak istenilen uygulama, dizi veya filmi indirmek olası hale gelmektedir. Ayrıca torrent sitelerinde ücret alınmadığı için bu işlemler yüzde yüz ücretsiz şekilde sağlanmaktadır. Yine de en iyi torrentler siteleri arasında tercihte bulunmanın doğru olacağı da hiçbir şekilde unutulmamalıdır.

En İyi Torrent Siteleri Ne İşe Yarar?

En İyi Torrent Siteleri Ne İşe Yarar?

Genellikle iyi olarak kabul edilmeyen torrent sitelerinde belirli problemler ortaya çıkmaktadır. Yani bilgisayar kullanıcıları aradıkları dosya ve programları bulamamakta, indirme işlemini başlatamamakta ve güvensiz dosyaları mecburen indirmek zorunda kalmaktadırlar. Ayrıca iyi hizmet sunmayan torrent sitelerinin indirme kapasitesinin düşük olduğu da unutulmamalıdır. Bu sebeple mutlaka en iyi torrent siteleri 2019 arasından tercih yapmak gerekmektedir.

İyi olarak nitelendirilebilecek torrent sitelerinde daima pek çok program, dosya ve uygulamaya ulaşmak mümkündür. Ayrıca ücret ödenmeden oyunları da aynı şekilde torrent sitesinden indirmek olasıdır. Bunun haricinde iyi sitelerde indirme işlemi hızlı şekilde tamamlanacak ve güvenilirlik sorunu da ortaya çıkmayacaktır. Haliyle PC kullanıcılarının mutlaka dikkatli olmaları gerekmektedir.

torrent siteleri güvenilir midir

Torrent Siteleri Güvenilir Midir?

Bugüne kadar hiçbir şekilde torrent programını kullanmamış ya da torrent sitesine giriş yapmamış kişiler torrentin daima güvenilir olmadığını düşünmektedir. Ancak bu düşüncenin hiçbir şekilde gerçeklik ihtimali olmadığı gibi torrent doğru kullanıldığı takdirde son derece güvenilirdir. Yani aranılan birçok dizi, film, oyun ve müziklere ücretsiz olarak ulaşmanın basit ve güvenilir yolu torrentlerdir.

Torrent sitelerinin önemli bir kısmının yüzde yüz güvenilir hizmet verdiği unutulmamalıdır. Yine de kullanıcıların en iyi torrent siteleri arasında bir araştırma yapmaları ve çıkacak sonuca göre o siteyi değerlendirmeleri gerekmektedir. Böylelikle zararlı yazılım yeme riski de tamamen ortadan kalkacaktır.

Türkiye’de birçok kişi dosyalara ve oyunlara para ödememek için torrent kullanmaktadır. Ayrıca ücretsiz dizi ve film izlemenin en kolay yolu da yine torrentler olarak değerlendirilmelidir. Bu yüzden sağlam bir torrent sitesinden yardım alarak işlemlerinizi tamamlayabileceğinizi hatırlatmalıyız.

Torrent Siteleri Kullanmanın Avantajları

Torrent, bir paylaşım ağıdır. Genelde korsan işler için kullanılır. Ancak bütün programları, yani ücretli ya da ücretsiz olarak sunulan uygulamalar da yine torrent sitelerinde yer almaktadır. Torrentin mantığını kısa bir şekilde özetlemek gerekirse, bir kişinin kendi bilgisayarındaki dosyayı paylaşıma açması, torrent dosyasını diğer bilgisayar kullanıcıları ile paylaşmasıdır.

Torrent programını kullanırken program indirilecek dosyayı parçalara ayırmakta hem indirmenize hem de başkalarıyla paylaşmanıza yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra torrent siteleri de bu torrent dosyalarını bulmanıza olanak tanımaktadır.

Torrent sitelerini kullanmanın en büyük avantajı hiç şüphesiz film, dizi ve oyun indirmektir. Ayrıca bunların tamamen ücretsiz olması da bilgisayar kullanıcıları için kıymetli bir durumdur. Çünkü ücretli üyelik yapamayacak ya da oyun satın alamayacak kişiler için torrent değerli alternatifler arasında yer almaktadır. Torrentin diğer bir avantajı da istenilen bütün dosyaları kolay biçimde bulabilmektir. Yani internette saatler geçirmeden program, dizi, film, müzik, oyun, dosya vb. şeyi saniyeler içinde bularak bilgisayarınıza indirmeniz torrent sayesinde olacaktır.

Torrent siteleri hakkında verilmesi gereken bütün bilgiler bunlardan ibarettir. Güvenilir torrent siteleri üzerinden zahmetsizce işlem yapılmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ