En iyi Haber

En İyi Türk Şarkıcılar

En İyi Türk Şarkıcılar

İşte En İyi Türk Şarkıcılar

Müzik her dönem insanların ilgisini çekmiş, şarkıcılar ise insanların hayranlık duyduğu farklı ruh alemindeki kişiler olarak görülmüştür. Ülkemizde de birçok isim, en iyi Türk şarkıcılar arasında yerini almış ve dünyaca ün kazanarak ülkemizi de temsil etmiştir. Türk pop müziği, rock müzik ve arabesk müzik konusunda farklı çalışmaları bulunan ünlü isimler, dikkat çeken başarılarıyla farklı kültürlerde de tanınmamızı sağlıyor.

 

13- Gülşen

90’larda ilk çalışmalarını ortaya çıkaran ve Sezen Aksu’ya benzerliğiyle dikkat çeken Gülşen de kendi bestelerini ve müziklerini yapan isimler arasında yer alıyor. Farklı tarzı ve her dönem popüler olmayı başaran hit şarkılarda imzası bulunan Gülşen, birçok popçuya verdiği şarkılarıyla da dikkatleri üzerine çeken isimler arasında yer alıyor.

 

12- Demet Akalın

Popüler müziğin 2000’li yıllardaki temsilcisi olan Demet Akalın da en tanınan sanatçılar arasında yer alıyor. Aynı zamanda Demet Akalın, en çok sahne alan şarkıcılardan biri olarak da biliniyor. Özellikle genç kesimin beğenisini kazanan ünlü sanatçı her yaz popüler bir şarkıyla dikkat çekiyor. Ünlü sanatçının toplumun farklı kesimlerinden hayranlarının olması onu her dönem popüler yaptı.

 

11- Şebnem Ferah

Rock müziğin kraliçesi olan ve içten gelen sesiyle tüyleri diken diken eden Şebnem Ferah, en başarılı ve en iyi Türk şarkıcılar arasındadır. Her zaman samimiyeti ve gülüşüyle pozitif olan ünlü rockçı, birçok başarılı eserini kendi söz ve müzikleriyle üretmiştir. Halen çalışmalarına devam eden Şebnem Ferah, birçok ünlü ismin sanat dünyasına kazandırılmasını da sağlamıştır.

10- Serdar Ortaç

Bir çok şarkısının sözlerini anlamak için uzun süre kafa yorulmasına rağmen hala anlaşılamayan bir çok şarkısı olsa da yaz aylarının olmazsa olmazlarındandır Serdas Ortaç. Hatta Türkiyenin Justin Timberlake’ı bile diyenler var

9- Teoman

Rock müzik denildiğinde ilk akla gelen sanatçılardan olan Teoman, kendine özgü tarzı ve dillerden düşmeyen şarkılarıyla genç ve özgür bünyelerin hayranlığını kazanmıştır. Kendine ait söz ve müziklerini üreten sanatçı birçok sanatçıya da eserlerini vermiş, yükseltmiştir.

 

8- Yıldız Tilbe

Sıra dışı kişiliği ve damardan şarkılarıyla dikkat çeken Yıldız Tilbe Sezen Aksu’un öğrencileri arasından yetişen bir sanatçıdır. Yurt içi ve yurt dışında birçok hayranı olan ünlü isim de, kendine ait şarkı sözleri ve besteleriyle dikkat çekmektedir.

 

7- Ajda Pekkan

Gelmiş geçmiş en iyi Türk şarkıcılar arasında olan Ajda Pekkan, Süper starlık kavramını her zaman hakkını vererek taşımıştır. 50 yılı aşkın sanat yaşamına birçok albüm sığdırmış olan Ajda Pekkan, dünya çapında tanınmıştır.

 

6- Sıla Gençoğlu

Genç yaşına rağmen ülkenin aranan şarkıcılarından biri olan Sıla, şiirleri ve özgün eserleriyle çok dikkat çekti. Yurt dışındaki Türkler tarafından da çok talep gören ünlü şarkıcı başarılı eserleriyle herkesin sevgilisini haline geldi. Sıla hem söz yazarı hem de yorumcu kişiliğiyle her yaştan hayran kitlesine sahip olmuştur.

 

5- Sezen Aksu

Minik Serçe lakabıyla gönüllere taht kuran Sezen Aksu, uzun yıllardır Türk pop müziğinin zirvesi, birçok şarkıcının ise ekolü olmuştur. Söz ve müzik yapabildiği için sadece kendi şarkılarıyla değil başka sanatçılara verdiği şarkılarıyla da dikkat çekmektedir. 1970’li yıllarda başlayan sanat kariyerini günümüzde de sürdüren Sezen Aksu, yediden yetmiş yediye birçok hayran kitlesi kazanmıştır.

 

4- İbrahim Tatlıses

Arap ülkeleri başta olmak üzere yurtdışında çok fazla dinlenen hatta yurtdışında en çok dinlenen türk şarkıcı dahi diyebileceğimiz İbrahim Tatlıses, Türkiye’nin uzun bir dönem boyunca listelelerde zirvesinin yerini korumuştur. Ayağında kundura isimli albümü ile inşaat işçiliğinden büyük bir şöhrete giden yolda hızla yükselişe geçti.

 

3- Tarkan

Mega Star olarak nitelendirilen Tarkan kuşkusuz Türkiye’nin dünya markası haline gelen en önemli şarkıcısıdır. Söz ve müzik üretebilen, farklı şarkı türlerini başarılı biçimde seslendirebilen Tarkan, gerçek bir sanatçı olarak en iyi Türk şarkıcılar  listesinin ilk sırasında yer alıyor. 90’lı yılların ekollerinden biri olan ve günümüzde de kaliteli müziğiyle başarısını sürdüren Tarkan, birçok başarılı projeye imza atmış isimler arasında yer alıyor.

2- Barış Manço

Uzun yıllar boyunca kendi besteleyip söylediği şarkıları dillerden düşmedi. O kadar geniş hayra kitlesi vardı ki japonyada dahi küçümsenmeyecek sayıda hayran kitlesi mevcut.

1- Zeki Müren

Sanat Güneşi olarak adlandırlan Zeki Müren tartışmasız Türk tarihinin gelmiş geçmiş en büyük ses sanatçısıdır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ