En iyi Haber

En İyi TV Box Marka ve Modelleri

En İyi TV Box Marka ve Modelleri

En İyi TV Box

Akıllı cihazlar modern dünyada yeni eğlence ve en yeni medya kanallarını oluşturuyor. Dünyanın her yerinde son derece yaygın şekilde kullanılan ve günlük yaşamın bir parçası haline gelen akıllı teknolojiler, artık televizyon keyfini de çok farklı bir noktaya taşıyor. Akıllı mobil teknoloji dünyasını televizyonlara taşıyan TV box teknolojisi, her geçen gün yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Akıllı teknolojinin modern insanın yaşamına getirdiği en yeni özelliklerden birisi olan TV Box cihazları sayesinde bağlanacak her bir cihazı akıllı ekran teknolojisi haline getirebilmeye yardımcı oluyor. Modern teknolojiye başarılı bir şekilde entegrasyon imkanı sağlayan bu cihazlar, özellikle akıllı teknolojiyle birlikte ortaya çıkan mobil uygulamaları televizyon üzerinde de dinamik bir şekilde kullanabilme fırsatı tanıyor. Getirdiği bu özellikleri nedeni ile de günümüzde çok yoğun talep görmesi, çok sayıda alternatifin mevcut olmasına yol açıyor. Bu alternatifler arasından teknik özellikleri bakımından en iyi TV Box ürünlerini belirledik.

En İyi TV Box Marka ve Modelleri

En İyi TV Box Marka ve Modelleri

Televizyonlarda “HDMI” girişinin mevcut olması durumunda kullanılan TV Box cihazları, televizyonları Android uygulamalarını kullanılabilir hale getiriyor. Son derece basit arayüze sahip olan bu cihazlar sayesinde televizyondan çevrimiçi bir kullanım gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor. Mobil uygulamaları televizyon üzerinde de kullanabilme şansı kazandıran TV Box cihazları, internet erişim kabiliyeti de kazandırıyor. Çevrimiçi videolardan, çevrimiçi görüşmelere ve hatta oyunlar oynayabilme imkanına sahip olunmasını sağlıyor. En iyi TV Box modelleri ile de her kullanıcı, kendi kullanım alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına göre en iyi kullanım verimliliğini yakalayabiliyor.

  • Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD TV Box
  • Puersit X96 Mini TV
  • Globmall X3 Smart TV Box
  • H96 Max Plus Android TV Box
  • NEXT-YE-3003 Android TV Box

Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD TV Box

Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD TV Box

Ev teknolojileri alanında dünyanın lider markası konumunda bulunan Xiaomi, özellikle daha modern yaşam alanları yaratabilmeye yardımcı oluyor. Ev otomasyonları konusunda birbirinden farklı ürün çeşitliliği ile bu alanda en zengin ürün yelpazesine sahip olan Xiaomi, akıllı teknoloji alanında yüksek performansıyla da dikkat çekiyor. Son yılların en popüler teknoloji markalarından birisi olan Xiaomi tarafından geliştirilmiş olunan Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD TV Box modeli de oldukça yoğun şekilde talep görmektedir. Yüksek performansı ve gelişmiş özellikleri ile Xiaomi’nin bu modeli en iyi TV Box modelleri arasında kendisine yer buluyor.

Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD TV Box modeli Android 8.1 mobil işletim sistemi ile kullanıcıya sunuluyor. Ayrıca cihaz üzerinde 4 çekirdekli Cortex A53 işlemci modeli ve 8 GB bellek depolaması kullanıldığından, her işlemi stabil performans ile gerçekleştirebilme kabiliyetine sahiptir. Başta “Jpeg” olmak üzere “BMP”, “GIF” ve “TIFF” fotoğraf dosyaları desteği bulunmaktadır. Ayrıca “Wav”, “WMA” ve “Flac” ile birlikte “AAC”, “AMR-NB”, “AMR-WB” gibi ses formatları desteği de bulunuyor. Çoklu dil desteğine de sahip en iyi TV Box modellerinden birisi olan Xiaomi Mi Box S 4K Ultra HD üzerinde USB, HDMI, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantı seçenekleri bulunmaktadır.

Puersit X96 Mini TV

Puersit X96 Mini TV

Son zamanların en popüler ve en iyi TV Box modelleri arasında yer alan Puersit X96 Mini TV modeli, Türkiye’de de yaygın olarak tercih ediliyor. İçerisinde barındırdığı güçlü donanımlı ve kaliteli malzemeleri ile en yoğun kullanımda dahi yüksek performans kapasitesine sahiptir. Özellikle en güçlü grafiklere sahip olan video ve oyunlarda dahi tam performans alınabilmesine olanak vermesi de günümüzde yaygın olarak tercih edilmesinde önemli bir etki oluşturuyor. Zira Puersit X96 Mini TV modelinin üzerinde 4K 60 FPS maksimum çözünürlük desteği bulunmaktadır.

Puersit X96 Mini TV modeli Android 9.0 mobil işletim sistemi ile satışa sunulmuştur. Tüm gücünü içerisindeki S905W ARM Cortex A53 ve ARM Mali-450MP işlemciden almaktadır. 2GB RAM ve 16 GB dahili depolama alanına sahip olması da en ağır uygulamaların bile tam performanslı olarak çalıştırılabilmesine yardımcı oluyor. HDMI video çıkış seçeneği ile en yüksek kalitedeki görüntü aktarımlarının bile en yüksek kalitede gerçekleştirilebilmesine ve kesinlikle kullanım performansı sorunlarının yaşanmamasına yardımcı olmaktadır. Bu teknik donanım özellikleri nedeni ile de Puersit X96 Mini TV modeli günümüzün en iyi TV Box modelleri arasında kendisine yer buluyor.

Globmall X3 Smart TV Box

Globmall X3 Smart TV Box

Son derece sıra dışı tasarımı ile dekoratif bir yöne de sahip olan Globmall X3 Smart TV Box modeli, özellikle güçlü işlemci ve geniş bağlantı seçenekleri ile her kullanım tipine en iyi şekilde yanıt verebilmektedir. En iyi TV Box modelleri arasında bulunan Globmall X3 Smart TV Box modeli üzerinde Android 7.1.2 mobil işletim sistemi bulunuyor. Bu mobil işletim sisteminin desteklediği tüm dosya formatlarını ve tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabilme kabiliyeti sağlamaktadır. Böylelikle her kullanıcı ister bireysel ister de kurumsal kullanım ihtiyaçlarına en uygun şekilde Globmall X3 Smart TV Box modelinin kullanımını her alanda gerçekleştirebilmektedir.

Globmall X3 Smart TV Box cihazının üzerinde Quad Core Cortex A53 işlemci kullanılmıştır. 2018 yılında piyasaya sunulan Globmall X3 Smart TV BOX modelinin ses formatı, fotoğraf dosyası ve bağlantı noktaları açısından piyasadaki rakiplerine göre çok daha geniş bir destek kapasitesi bulunuyor. Bu teknik özellikleri ve pratik kullanım sunan ara yüzü nedeni ile en iyi TV Box modelleri arasında kabul ediliyor.

H96 Max Plus Android TV Box

H96 Max Plus Android TV Box

Özel tasarıma sahip olan ve Android mobil işletim sistemi üzerinde çalıştırılabilecek tüm mobil uygulamaları çalıştırabilme özelliğine sahip bir TV Box ürünüdür. H96 Max Plus Android TV Box modeli, dünya genelinde en fazla kullanıcıya sahip olan cihazlardan birisi olarak dikkat çekiyor. USB 3.0 desteğine sahip olması sayesinde çok daha hızlı veri aktarımı ve bağlantı işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor.

Yalnızca 340 gram ağırlığa sahip olan H96 Max Plus Android TV Box cihazlarında 24 ay garanti desteği de verilmektedir. 64 GB ROM kapasitesinin yanı sıra 4 GB RAM kapasitesi ile de tam performanslı bir kullanım gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Üzerindeki 4 çekirdekli ARM Cortex A53 işlemci ile son derece verimli bir performans sağlıyor. Dolayısıyla bu özelliği onun en iyi TV Box modelleri arasında bulunmasına neden oluyor.

NEXT YE 3003 Android Box

NEXT-YE-3003 Android TV Box

Gelişmiş teknolojilere sahip cihazları ile üne sahip olan Next tarafından geliştirilmiştir. Son zamanların en iyi TV Box cihazlarından birisi olan NEXT-YE-3003 Android TV Box modeli, Türkiye’de yaygın olarak kullanılıyor. En önemli özelliklerinin başında ise “IP TV” uyumlu uydu alıcısına sahip olması gelmektedir. Bu şekilde çok zengin ve çok daha renkli bir içerik çeşitliliğine erişim kabiliyeti sağlamaktadır. NEXT-YE-3003 Android TV Box modelinde 1 GB RAM bulunmaktadır. Ayrıca ARM Cortex A8 işlemciye sahip olan cihazın üzerindeki Android yazılımı ise Android 4.X şeklindedir. USB, HDMI, SD ve Micro SD bağlantı noktası desteği ile de çok geniş platform ve cihaz bağlantısının gerçekleştirilebilmesine yardımcı oluyor. Teknik özellikleri de kullanım deneyimini daha ileri noktaya taşıyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ