En iyi Haber

En İyi Video Düzenleme Programı

En İyi Video Düzenleme Programı

En İyi Video Düzenleme Programı

En iyi video düzenleme programı, gerek profesyonel iş hayatı için gerekse günlük yaşamda kullanmak için oldukça tercih edilmektedir. Bu programlar sayesinde anılarınızın olduğu videolar üzerinde kurgular yapabilir ve onları çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Belki de Youtube için bir içerik üreticisisiniz. O halde hazırlamış olduğunuz videoların kurgularını bu video düzenleme programları üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Instagramda bir video paylaşmadan önce videolarınızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. Bütün bu nedenlerden ötürü insanlar video düzenleme programlarını her zaman tercih etmektedir.

En İyi Video Düzenleme Programları Listesi

En iyi video düzenleme programı hakkında sizlere detaylı bilgi vermeden önce, tam anlamıyla kapsamlı bir liste hazırlamak istedik. Sizlerde bu listede bulunan video düzenleme programlarından birini seçerek, videolarınız üzerinde dilediğiniz gibi oynama yapabilirsiniz. Programları öğrenmeniz biraz zaman alabilir fakat temelde kullanması oldukça basittir. Listemizde sizler için hem ücretli hem de ücretsiz video düzenleme programlarına yer verdik. Bu sayede bütçenize uygun bir program tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sizler için daha önce hazırladığımız En İyi Video İndirme Programı ve Uygulamaları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Adobe Premiere Pro CC

Adobe Premiere Pro CC

En iyi video düzenleme programlarından bir tanesi, şüphesiz Adobe Premiere Pro CC’dir. Özellikleri ve sahip olduğu imkanlarla kullanıcılara çok yarar sağlayan bu program ortaya çıktığı andan itibaren birçok kişi tarafından kullanıma açık hale getirilmiştir. Ücretli olması bazı kişiler tarafından olumsuz karşılansa da onun kullanımına çok fazla engel oluşturmamıştır.

Birçok kullanıcıyla buluşan bu uygulama sahip olduğu nitelikleri dolayısıyla kullanıcılar açısından kolaylık oluşturmaya devam etmiştir. Kullanıcılar videolarını editlerken bu programda var olan pek çok imkandan faydalanabilmişler ve sahip olunan özellikler neticesinde videolarını düzenleyebilmişlerdir. Bu anlamda bakıldığında kişilerin çok fazla imkana sahip olduğu ve başarılı bir şekilde videoları ortaya çıkarmayı sağladıkları söylenebilmektedir.

Videolar açısından farklı formatları destekleyebilmesi ve onlar üzerinde de çalışmalar meydana getirebilmesi açısından oldukça avantaj sağlayan bir program olarak bilinmektedir. Programın kurulumunu tamamladıktan sonra dilediğiniz şekilde video üzerinde oynamalar yapmak ve videoları kendi tercihiniz doğrultusunda editlemek mümkün olacaktır. Bu anlamda bakıldığında oldukça avantaj sağlayan bu uygulama pek çok açıdan da kolaylık sağlamakta olup, sizlerin bu anlamda rahat bir çalışma yürütmesi sağlayacaktır. Hayal gücünüzle desteklemiş olduğunuz kararlar videolarda hayat bularak ortaya çıkarmak istediğiniz bir çalışma gerçeğe dönüşecektir. Bu anlamda bakıldığında kendi tercihlerinizi videoda uygulama imkanına geniş bir açıyla sahip olduğunuz için çalışmalarınızı eksiksiz bir şekilde sürdürebileceksiniz.

EaseUS Video Editor

EaseUS Video Editör

Yaklaşık 16 seneden itibaren piyasada yaygın bir biçimde kullanılan bu uygulama her gereksinim duyduğunuz özelliğe cevap verebilmektedir. Bu açıdan videolarınızı kaliteli bir biçimde editlemenizi sağlayan uygulama size çalışmalarınız konusunda kolaylık sağlayacaktır.

Bu program sayesinde birçok video edit özelliğine sahip olmanız ve bu videoları dilediğiniz biçimde şekillendirmeniz mümkün olacaktır. Böylece hazırlamak istediğiniz bir şekilde video meydana getirmeniz ve bununla beraber videoyu tamamlamanız mümkündür. Yine ücretli bir program olmasıyla bazı kişilerin kullanımına erişmeyen bu program bazı kişiler tarafından makul fiyatlı olarak kabul edildiği için kullanımına devam edilmiştir.  Uzun zamandır pek çok kişi tarafından kullanıma açık hale gelen bu program sunduğu imkanlarla video anlamında kişilerin uğraş alanına adım atmıştır.

PowerDirector Ultra

PowerDirector Ultra

Profesyonel bir halde videolarınız üzerinde çalışmalarınızı gerçekleştirebileceğiniz bu program, sahip olduğu özellikler neticesiyle videolarla alakalı daha sağlam işlemler yapmanıza olanak sağlar. Yine ücretli olan bu program birçok kişinin kullanımına sunulmuş olup ortaya çıkarmak istediğiniz çalışmalarınızda sahip olduğu imkanlarla oldukça iyi işler meydana getirebilmektedir. Bu anlamda pek çok kişinin kullanımına açık hale gelen bu uygulama insanlara yönlendirdiği imkanlar dahilinde videolar üzerinde farklı işlemler yapmayı kolaylaştırmıştır. Bazı uygulamaları karmaşık olarak algılansa bile alıştıktan sonra oldukça rahat bir çalışma alanı sağlayacaktır. Bu anlamda kişilerin biraz zaman geçtikten sonra daha profesyonel işlemlerle bu program sayesinde videolarını tamamladıkları görülmüştür.

Corel Videostudio Ultimate

Corel VideoStudio Ultimate

Hızlı bir biçimde video editleme imkanı sunan bu uygulama insanlara rahat bir şekilde çalışma alanı oluşturmayı başarmıştır. Bu anlamda videolar üzerinde oldukça kolay bir şekilde editleme yapmayı ve istediğiniz işlemi gerçekleştirmeyi sağlayan bu işlem sunmuş olduğu imkanlar dahilinde size rahat bir kullanım alanı meydana getirmektedir.

Kolay bir uygulama olan Corel Video Studio Ultimate, ücreti dolayısıyla bazen tercih listelerinden uzaklaştırılsa da yine de video üzerine yapılan işlerde oldukça tercih edilen bir uygulama olmuştur. Bu anlamda kişilerin kolay bir video düzenleme süreci geçirmesi amaçlanarak onların profesyonel işlemlere de adım atması gerçekleşmiştir.

Vegas Pro 17

Vegas Pro 17

Daha önce farklı bir isimle anılan bu program her ne kadar isim değiştirmiş olsa da videolar üzerinde kişilere sağlamış olduğu kolaylıklar neticesinde yine de çok fazla kullanılmaya devam etmiştir. Optimizasyon konusunda oldukça başarılı olan ve yeniliğe açık bir uygulama olmasıyla bilinen bu program, bilgisayarlarda rahat bir kullanım alanı oluşturabilmektedir.

Bilgisayarınızın niteliğinin çok üstün olmasına gerek kalmadan bu programı taşıyabilmesi size ayrı bir kolaylık sağlayacaktır. Bu açıdan bakıldığında oldukça yararlı bir uygulama olmasıyla bilinen editleme programı, videolarınız üzerinde profesyonel nitelikte hamleler gerçekleştirmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Final Cut Pro

Final Cut Pro

Bilgisayarlarınız açısından oldukça kolay bir uygulama olan bu editleme programı düşük özelliklerde de faaliyet gösterebilmesi açısından oldukça tercih edilen bir uygulama olmuştur. İyi derecede optimize olmuş olan bu uygulama, sağlamış olduğu fırsatlarla pek çok açıdan kişilere kolaylık sağlamaktadır. İyi bir video editleme programı olması onun videolar üzerinde pek çok işlemi gerçekleştirmesini sağlamış olup, videoların kaliteli editlemelerle zenginleşmesini sağlamıştır. Windows kullanıcıları bu programdan yararlanamamaktadır çünkü bu uygulama onların cihazlarıyla uyumlu bir versiyona sahip değildir.

Blender

İyi bir video düzenleme programı olan bu uygulama başarılı özellikleriyle videolar üzerinde oldukça sağlam işlemler yapmaya izin vermiştir. Ücretsiz olmasıyla pek çok kişinin kullanım nedenini oluşturan bu uygulama cep dostu olmasıyla kişilere kolaylık sağlamıştır. Video kesme işlemleri de yapan bu uygulama birçok kolaylık sunmasıyla tercih listelerinde yer almaya devam etmektedir.

Openshot

Tamamen ücretsiz olması pek çok kişi tarafından kullanılmaya devam etmesini kolaylaştırmış olup, kapsamlı uygulama alanı da onun iyi bir editleme programı olduğunu ispatlamıştır. Pek çok kişi senelerdir bu video düzenleme programını kullanmıştır ve burada yer alan farklı özellikleri videoları üzerinde uygulamaya devam etmiştir. Ses izi eklemeye fırsat veren bu uygulama çeşitli imkanlar sunarak videoların daha kapsamlı içeriklere sahip olmasını kolaylaştırmıştır. Özellikle ücretsiz programlar pek çok açıdan kişilerin daha çok tercih edilmesine izin vermiştir çünkü bazı ücretli programlar çok pahalı olup onların herkesin bütçesine uygun bir hal alması mümkün olmamıştır.  Bu anlamda bakıldığında en iyi programlar arasında ilk sıralarda yer alan bu editleme programı en çok tercih edilen programlarda da önemli bir sıralama elde ederek adını duyurmayı başarmıştır.

Shotcut

Ücretsiz olmasına rağmen en iyi programlardan bir tanesi olmasıyla bilinmiştir ve bu açıdan video düzenlemesi yapan insanların çok fazla işine yaramasıyla bilinmektedir. Açık kaynak kodlu olması onun kullanış kapasitesini daha da artırmıştır ve kendisini kullanan birçok insan başka bir video düzenleyici uygulamaya gerek duymamıştır. Birçok önemli işlevi videolar üzerinde gerçekleştirebilecek kapasiteye sahip olan bu uygulama sunduğu hizmetler karşılığında fazlaca özelliklere sahiptir. Birçok farklı formatı desteklemesi onun sağlamış olduğu yararlardan bir tanesi olup, uygulama kolaylığını kendisinde yer edinmesine izin vermiştir. Uygulamanın arayüzü, bazı kişiler tarafından pek olumlu karşılanmamıştır ancak genel olarak videolar için yapılabilenler pek çok kişiden tam not almayı başarmıştır. Çözünürlük desteğinin yüksek olması ve diğer önemli işlevlerinden olan zaman çizelgesini düzenlemesi pek çok kişi tarafından beğenilmiştir. Bu özellikleri onun tercih edilmesinde en önemli etkenler arasında yer almıştır ve yazılımın çok fazla ücretsiz sürümünün yer alması da cep dostu olarak kabul edilmiştir.

Hitfilm Express

Diğerlerine göre daha profesyonel işlerin yapılmasında ve eylemlerin daha kontrollü bir şekilde gerçekleşmesinde söz sahibi bir program olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok özellik hatta diğerlerinde yer alanlardan daha fazla özelliklere sahip olan bu uygulama geniş kapsamlı olmasıyla rahatlık sağlamaktadır. İleri düzey olması bu işte daha profesyonel bir hal almış kişilerce kullanımını kolaylaştırmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ