En iyi Haber

En İyi Video İndirme Programı ve Uygulamaları

En İyi Video İndirme Programı ve Uygulamaları

En İyi Video İndirme Programı

Boş zamanlarımızda evde ya da dışarıda en çok yapmakta olduğumuz aktivitelerden biri internet üzerinden ilgi alanlarımıza göre videolar izlemektir. Ancak bu videoları izlemiş olduğumuz platformlar yayınladıkları videoların direkt olarak indirilmesine olanak vermemektedir.  Bu sebepten videoları indirmek için video indirme programlarına ihtiyaç duymaktayız. Eskiden yalnızca bilgisayarları kapsayan bu eklentiler, akıllı telefonların ve tabletlerin yaygınlaşmasıyla mobil cihazlar için de geliştirildi. Ücretli ya da ücretsiz pek çok program, internet üzerinden izlemiş olduğunuz videoların istediğiniz kalitede ve formatta indirmemize imkân veriyor. İndirdikten sonra tekrar izlemek için internet bağlantısına ihtiyaç duymayacağınız, harici diskinize ya da USB belleğinize yükleyip yanınızda taşıyabilme imkânına sahip oluyorsunuz. Bu yazımızda sizler için en iyi video indirme programı ve benzerleri için bir liste hazırladık.

Video İndirme Programı Nasıl Çalışır?

Video İndirme Programı Nasıl Çalışır?

İnternet üzerinde birçok platformlarda görsellerin yanı sıra videolar da bulunmaktadır. Bu videolar hem sosyal ağlar hem de diğer video izleme platformlarında bulunmaktadır. Bizler ise bu videoları hücresel verimiz yani mobil ağımız üzerinden ya da Wi-Fi üzerinden çevrimiçi bir şekilde izleyebilmekteyiz. Ancak ister film ister kısa videolar olsun, bunları indirip izleyeceğimiz cihazlarda saklamamız bizlere avantaj sağlayacaktır. Genel mantık alanında video indirme programı şu mekanikle çalışmaktadır. Program içerisinde gerekli kısma indirmek istediğiniz videonun internet linki yapıştırılır. Ardından kalite seçenekleri mevcutsa indirilmek istenilen kalite seçilir ve video indirilmeye hazır hale gelir.

Elbette tüm video indirme programları bu prensiple çalışmaz. Kimileri eklenti şeklindedir. Yani sizler indirmek istediğiniz videoyu izlemeye başlar başlamaz bir açılır pencere belirir ve videoyu indirebileceğinizi söyler. Bir diğer şekil ise çevrimdışı oynatma özelliğidir. Tam olarak bir video indirme programı olarak sayılmasa da bazı internet sağlayıcıları bizlere bu imkanı sunmaktadır. Örneğin Netflix üyeliğiniz varsa izlemek istediğiniz içeriği önce cihaza indirip kaydedebilir, daha sonra internetiniz olmasa dahi izleyebilirsiniz. Uzun seyahatlere çıkmadan önce internetten tasarruf edilmesini sağlayacak çok büyük bir özelliktir.

En iyi video indirme programı için bu programları ikiye ayırmak daha mantıklı olacaktır. Bunlardan ilki en iyi video indirme programı pcdir. Kişisel bilgisayarınıza istediğiniz videoyu indirmeyi sağlayan programlardır. Bir diğeri ise en iyi video indirme programı mobildir. Bu programlarda mobil cihazlarınıza dilediğiniz videoları indirmenize olanak sağlamaktadır.

En İyi Video İndirme Programı Pc

Bilgisayar için pek çok Mp4 video indirme programı bulunmaktadır. Bilgisayarınızdan video indirmenize yardımcı olacak en iyi video indirme programlarını sizler için sıraladık.

İnternet Download Manager video indirme programı

İnternet Download Manager

Günümüzde bilgisayarlarda en sık kullanılan video indirme programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Web tarayıcılarına entegre bir araç olan IDM’nin ücretli ya da ücretsiz sürümünü kullanarak YouTube, ve diğer platformlardan video indirebilirsiniz. Bu eklentinin kullanımı ise oldukça basittir. Uygulamayı bilgisayarınıza kurduğunuz zaman video oynatılan bir sayfada köşelerde mavi bir buton çıkmaktadır. Bu butona tıkladığınız zaman, videonun farklı kalitedeki formatlarından dilediğinizi seçerek videoyu indirebilir ve saklayabilirsiniz.

Any Video Converter

Any Video Converter

Çok başarılı olan ve bilgisayarlar için tercih edilen diğer internetten video indirme programlarından bir tanesi Any Video Converter’dır. İstediğiniz videoyu, indirme ve istediğiniz formata dönüştürme imkânı sunmaktadır. En önemli özelliği aslında programın tamamen ücretsiz kullanılabiliyor olmasıdır. Programın kullanımı ise programı indirip kurulumunu sağladıktan sonra indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın ardından programı açtığınız zaman üst menüde yer alan “Add URLs” butonuna tıklayın ve Karşınıza çıkan “import video from internet” başlıklı formdaki alana videonun bağlantı linkini yapıştırdıktan sonra “start download” yazısına tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz. Any video converter’ın bu kadar tercih edilme sebebi ise aynı zamanda bu video dosyalarını mp3 dosyalarına dönüştürmeye de imkan vermesidir.

aTube Catcher

aTube Catcher

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz indirme programları arasında bulunan aTube Chacher Windows işletim sistemi olan her cihazda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bu programı kullanmak için ilk olarak bütün kurulumu tamamlamanız gerekiyor. Daha sonra hangi sayfadaki videoyu indirmek istiyorsanız, bunun bağlantısını kopyalayın. Kopyaladığınız kısmın linkini URL kısmına yapıştırın ve indirme işlemine başlayın. Oldukça basit bir kuruluma ve indirme imkanına olanak sağlamaktadır.

En İyi Video İndirme Programı Mobil

Bilgisayar dışında mobil cihazlar için de video indir programları bulunmaktadır. Bu uygulamalar şu şekildedir:

Keepvid

Keepvid

Keepvid’in ön plana çıkan özelliği ise 27 farklı video sitesine destek vermesi ve 4K çözünürlüğe kadar videoları indirebilmesidir. Herhangi bir ekstra eklentiye ihtiyaç duymadan YouTube videoları indirmenize olanak tanıyan bu programı yükleyip kurulumu tamamlayın. İndirmek istediğiniz videoyu uygulama üzerinden aratarak bulun ve indirme işlemini başlatın. Bu sayede istediğiniz videoları çok rahat bir şekilde indirebilir ve çevrimdışı izleyebilirsiniz.

Total Downloader

Total Downloader

Özellikle IOS telefonlarda kullanılan program ile YouTube gibi pek çok site üzerinden ücretsiz video indirmenize olanak tanıyan bu uygulamada indirmek istediğiniz videoyu açın. Videoyu izlerken karşınıza çıkan “video link found” uyarısında yer alan indirme butonuna tıklayın ve indirme işlemini başlatın. Sizler de bu uygulamayı iPhone ve iPadlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

TubeMate

TubeMate

Cep telefonunuza TubeMate uygulamasını indirip kurulumunu gerçekleştirdikten sonra YouTube ya da uygulamanın desteklediği diğer web sitelerden istediğiniz videoları kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Bu program da Android kullanıcıları tarafından oldukça beğenilmektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda ve tabletlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Başta Youtube olmak üzere pek çok video sayfasında kullanılabilmektedir.

InsTube

InsTube

En iyi video indirme programı mobil listemizin bir diğer sırasında InsTube video indirme programı yer almaktadır. Gizleme özelliği bulunan bu program, diğer uygulamalardan kendini ayırmaktadır. Programı tablet ve telefonlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Programın kullanımı oldukça basittir. İndirmek istediğiniz videonun bağlantı linkini program içerisinde yapıştırdıktan sonra, videoyu kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz. İnternet üzerinden video indirirken, indirdiğiniz sitelerin güvenliğinden emin olmalısınız. Ufak bir not; indirdiğiniz videolara virüs taraması yapmayı ihmal etmeyin.

Video Downloader Lite

Video Downloader Lite

iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz bir diğer video indirme programı Video Downloader Lite’dır. Oldukça kolay bir kullanıma sahip bu program birçok ios kullanıcısı tarafından da tercih edilmektedir. Başta YouTube olmak üzere pek çok farklı web sitesindeki videoları doğrudan cihazınıza indirmeye olanak tanıyan bu uygulamada indirmek istediğiniz videolar için “download” tuşuna basmanız yeterli. Daha sonra “downloads” bölümüne geçerek indirdiğiniz videoları görebilirsiniz.

TikTok Video İndirme Programı

TikTok Video İndirme Programı

Bonus bir başlık olarak TikTok video indirme programından bahsetmek istedik. Bildiğiniz üzere TikTok, dünyada en çok kullanılan uygulamalardan birisi. Musical.ly olarak yolculuğuna başlayan uygulama daha sonra TikTok olarak hayatımızda yerini aldı. Kimileri TikTok uygulamasını eski kapanan uygulama Vine’a oldukça benzetmektedir. Bu kadar kullanılan ve tercih edilen bu platformdan izlediğiniz videoları indirmek isterseniz işlem oldukça basit. Burada TikTok kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlamış durumda. Hem iPhone, iPad hem de Android cihazlarda TikTok videolarını kaydetmek için şu adımı izlemelisiniz. Öncelikle indirmek istediğiniz videoyu açın. Ardından paylaş düğmesine basarak videoyu kaydet seçeneğine tıklayın. Kaydetmek istediğiniz video bu sayede doğrudan cihazınızın galerisine kaydedilecektir.

Sizler için önceden hazırlamış olduğumuz En İyi Müzik İndirme Programı yazımızı da okumadıysanız, okumanızı öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ