En iyi Haber

En İyi YouTube Kanalları Detaylı Liste

En İyi YouTube Kanalları Detaylı Liste

En İyi YouTube Kanalları

Kanalımıza hoş geldiniz cümlesiyle başlayıp eğer videomuzu beğendiyseniz takip etmeyi unutmayın cümlesi ile devam eden en iyi YouTube kanalları hangileri sizler için araştırdık. Covid-19 pandemi rahatsızlığı ile ister istemez virüsten korunmak amaçlı evimizde daha çok vakit geçirip sosyalleşmeden uzaklaştığımız şu dönemde evde boş vakitlerimizi değerlendirmek amaçlı ya da sıkıntıdan bir çoğumuz eskisinden daha çok sosyal medya ve YouTube takip eder hale geldik.

Bu en iyi YouTube kanalları sayesinde evimizden çıkmadan dünyanın birçok yerine sanal seyahat düzenleyip yeni yerler öğrenip farklı kültürleri tanıma olanağına sahip oluyoruz veya daha önceden tatmadığımız birçok yerli ya da yabancı lezzetin tarifi izleyip evimizde yapar hale geliyoruz. Bu da bir açıdan küreselleşmenin bir etkisi olarak dünyanın küçülmesine neden olurken kültürel açıdan ise olumsuz yönde gelecek nesillerin akültürasyona maruz kalmasına sebep olmaktadır. Ayrıca dünyamızın daha çok dijitalleştiği de ortaya çıkmaktadır. 1950 ile 1960’lı kuşaklara göre nispeten bilim kurgu filmlerindeki bir yaşantıya dönüşmekteyiz.

Olumlu ya da olumsuz yönleri olsa da artık sosyal medya ve de özellikle YouTube’nin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiği doğru bir gerçektir. Bu gerçekliğin olumsuz yanlarını azaltmak ve en doğru şekilde istifade edebilmek açısından sizler için En İyi YouTube Kanalları çalışmasının yapılmasını yerinde bulduk, işte sizler için derlediğimiz En İyi YouTube Kanalları

Gezi Seyahat Kanalı

En İyi YouTube Kanalları Emre Durmuş

Emre Durmuş

2015 yılından itibaren geri dönüşü olmayan bir dünya turuna çıkmış olan Emre, seyahatini Youtube’da paylaştığı videoların gelirleriyle ve de bulunduğu yerlerdeki değişik işlerle karşılarken bir bakıyoruz bir hostelde kalıyor bir başka gün ise couchsurfing programından temin ettiği bir yerlinin evinde kalarak geçiriyor. Ancak Emre sürekli yeni yerleri farklı kültürleri gözlemleyerek bu tecrübelerini bizlere aktarıyor. Maceracı ruhu sayesinde bizler gidemediğimiz yerleri Emre ile görüp tanıyabiliyoruz. Fotoğrafçılığı da çok sevmesi, videolarını çekici kılan bir diğer özellik kuşkusuz! Şu anda da kendisi gibi gezgin olan sevgilisi Yağmur Arat ile birlikte dünya turuna devam ediyor.

Yemek Kanalı

En İyi YouTube Kanalları Bir Yemek İste Suat Durmuş

Bir Yemek İste Suat Durmuş

Benim şahsen ilgi ile takip ettiğim bir yemek kanalı sizde benim gibi et yemeklerine düşkünseniz mutfakta zaman geçirmekten hoşlanıyorsanız Suat Durmuş’un tarifleri tam size göre. Hem kolay ölçeklerde hem de doğal, sade ve detaylı anlatımıyla izlemekten ve de tarifleri uygulamaktan zevk alacağınız bir kanal. Suat Durmuş’un bir önemli özelliği de kanalının takipçileri arasında olan öğrencilerin evlerini ziyaret ederek öğrenci bütçesini aşan yemekleri öğrenciler için yapıp ikram etmesidir. Bir Yemek İste Suat Durmuş kanalını takip etmekten pişman olmayacağınızı umuyorum.

Hobi Kanalı

Mars Project Team

Mars Project Team

Bir Güney Kore kanalı olan kanalımız minyatür türde ev aletleri, eşyalar hatta inşaatlar yapma teknikleri üzerine videolar yayınlamaktadır. Sizlerde bu kanal sayesinde yaratıcılığınızı geliştirerek çocuklarınız ve sevdikleriniz için minyatür eşya yapımı öğrenerek onlara hediyeler hazırlayabileceksiniz.  Özellikle iyi bir hobi sahibi olmanıza faydalı olacaktır.

Müzik Kanalı

Türk Dünyası Müzikleri

Türk Dünyası Müzikleri

Türk dünyası müzikleri kanalı ile soğuk savaş döneminde ayrı kaldığımız dili, dini ve kültürü bir Türk dünyasının diğer devletleri mensubu akraba topluluklarımızın müziklerine ulaşıp ortak kültürümüzü ve de birbirimizi daha iyi tanıma imkanına sahip olacağız.

Oyun kanalı

PewDiePie

PewDiePie

Sizde oyun oynamaktan zevk alıyorsanız. Dünyanın en çok takip edilen oyun kanalını takip etmelisiniz. Onu zaten hepiniz biliyorsunuz: PewDiePie. Kendisi aynı zamanda Youtube’un en fazla aboneye sahip olan ünlüsü. 25 yaşında bir İsveçli ama şu an İngiltere’de yaşıyor. Abone sayısı 36 milyon 110 bin kişi. Ve tabi her geçen gün de artıyor.

İlginç Bilgi Kanalı

Ruhi Çenet

Ruhi Çenet

Sosyal medyada bir fenomen olan Ruhi Çenet Youtube kanalına birbirinden farklı ilginç bilgi videoları içermektedir. Aynı zamanda Instagram hesabı da bulunan Ruhi Çenet’in, Instagram hesabında 800 bin takipçisi bulunuyor.

Ruhi Çenet’in doğum tarihi 20 Ekim 1990’dır. Aslen Aydınlı olan Ruhi Çenet yüksek eğitimini Hindistan’da üniversite de tamamlamanın ardından 2011 yılında Türkiye’ye geri geldikten sonra Youtube Platformunda kanalını açarak ilginç bilgi videoları üretmeye başladı. Videoları hazırlama sürecinde yabancı kaynaklarda faydalanarak çeviriler yapmaktadır anacak yapmış olduğu videolar hakikaten çok güzel ve de bir o kadar ilginç olmaktadır. Ruhi Çenet yabancı kaynaktan çeviri yapmış olsa bile takdir edilesi çalışmalar yapmıştır. Yaptığı çalışmaların Türkçesini kolay kolay bulamazsınız bulsanız bile bu seferde böylesine derlenmiş biçimde bulamazsınız. Sözün kısası Ruhi Çenet takip edilmesi gereken Youtub’da acayip bilgilerin yer aldığı videoları paylaşan adam.

Eğlence kanalı

BaBaLa TV

BaBaLa TV

Eğlence denilince akıllara gelen ilk sosyal medya platformu kesinlikle YouTube. Yediden yetmişe herkes, video izlemek istediğinde artık sadece YouTube’a giriyor. Eskiden sadece video yükleme platformu iken artık devasa bir sosyal mecraya dönüşen YouTube, son yıllarda popülerliğini üçe katlamış durumda. İçerik üreticileri sayısının da iyice artması, ziyaretçilerin her çeşit videoyu bulmaları için olanak sağlıyor.

YouTube’da talk show ve eğlence kanalları zirvesinde BaBaLa TV yer alıyor. 2 milyon aboneli kanalın videoları 1 milyona yakın izleniyor.

Oğuzhan Uğur’un oluşturduğu kanal; Mevzular, Soru-Cevap ve farklı video serileriyle ilgi çekiyor. Kanalda başka isimlerin de videoları yer alsa da, en çok izlenen videolar Oğuzhan Uğur’a ait. Gülme garantisi olan kanalı daha evvel hiç izlemediyseniz şimdi tam izlemenin sırası.

Haber Bilgi Kanalı

Medyascope - Ruşen Çakır

Medyascope – Ruşen Çakır

Ülkemizde son senelerde pek çok gazetecinin Youtube ve sosyal medyaya yöneldiği gözlenmektedir. Bunun sebebiyle medyamızın tek sesli hale gelmesi ya da bir bakıma bağımsızlığını ve tarafsızlığını kaybetmesidir. Bu nedene bağlı olarak birçok gazetecide hedef kitlesine sosyal medya ve de Youtube kanalları üzerinden ulaşmayı tercih etmektedirler ve tabiri caizse kendi dükkânlarını açmaya başladılar.

Gazeteciler, ana akım medyada konuşulamayan yasaklı konuları bu mecralarda özgürce dile getirebiliyor. Bağımsız çizgilerinden ödün vermemek için izleyicilerinin desteğine ihtiyaç duyan bu ‘yeni medya’ platformlarının sayısı da toplumdaki ilgiye paralel şekilde her geçen gün artıyor.

Medyascope kanalı Ruşen Çakır da bu gazetecilerden biri olmaktadır. Türkiye’de bağımsız ve de tarafsız medya girişimi olarak akla gelen ilk oluşum, gazeteci Ruşen Çakır’ın 2015 yılında kurduğu Medyascope oluyor. Medyascope’da genel olarak siyaset ağırlıklı yayın yapılıyor. Ancak kültür sanat, spor gibi alanlarda da zengin içerikler bulunuyor.

Medyascope kanalında program hazırlayanlar içerisinde Ruşen Çakır’dan farklı olarak Işın Eliçin, Kadri Gürsel ve Yalçın Karatepe gibi gazeteciler de bulunuyorlar. Medyascope – Ruşen Çakır gündemi değerlendirdiği yayınların yanı sıra ünlü isimlerle yaptığı röportajlarla da dikkat çekiyor. Hemen her programda uzman isimlerin konuk olarak ağırlandığı kanalın 191 bin abonesi bulunuyor. Sizde tarafsız ve bağımsız olarak gündemden haberdar olmak istiyor ve de daha önceden Medyascope – Ruşen Çakır Youtube haber kanalı videolarını izlemediyseniz şimdi abone olup gündemi kaçırmamanızın tam vakti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ