En iyi Haber

Gribe En İyi Ne Gelir? Grip İçin Doğal Yöntemler!

Gribe En İyi Ne Gelir? Grip İçin Doğal Yöntemler!

Gribe En İyi Ne Gelir?

Kış aylarında sık şekilde görülen grip; influenza adı verilen virüsün tetiklemiş olduğu bir hastalıktır. Grip görülen kişilerde burun akıntısı, boğaz ağrısı, bitkinlik, titreme, baş ağrısı meydana gelir. Aynı zamanda da vücut ateş sıcaklığı 39 dereceye çıkar. Kış mevsiminde yakalanmanıza neden olacak bu hastalığı yaklaşık olarak 4-5 hafta kadar atlatabilmeniz kolay olmuyor. Virüsün de kendi içerisinde farklı tip türevleri olabiliyor. Bunlar nelerdir diye inceleme yaptığımız zaman ise A,B ve aynı zamanda da C tiplerinin olduğunu söyleyebiliriz. C tipi virüsü olduğu zaman bünyenize hastalık olarak dönüşmez. Fakat diğer virüs tiplerinde ise grip vakasını görmeye başlayacaksınız.

Son dönemde virüs ile ilgili olarak salgının daha da fazla şekilde artmaya başladığı görülüyor. Çocuktan yetişkine kadar her  bireyi olumsuz şekilde etkilemeye neden olur. Hastalığın bulaşması kolay olduğundan dolayı grip olan kişilerden uzak durulmasında fayda var. Üst solunumda meydana gelen gribin insana kolay şekilde geçebilme özelliği bulunur. Hastalığın kuluçka süresine bakıldığında ise 1-3 gün şekilde olduğunu söyleyebiliriz.

Grip En Çabuk Nasıl Geçer?

Grip En Çabuk Nasıl Geçer?

Gribe yakalandıktan sonra atlatması oldukça zor olur. Hal böyle olunca da bir an önce gripten kurtulmak isteyenler grip en çabuk nasıl geçer şeklinde sorgulamalara başlar. Gribin çok çabuk şekilde geçmesi için en önemli konulardan biri dinlenme olacaktır. İyi bir istirahat olursa gribi kolayca atlatabilmenizi sağlayacaktır. İstirahat olmadan gribi kolayca atlatabilmeniz ise son derece zor bir durum olarak karşımıza çıkar. Ayrıca tüm bunların yanı sıra bir de bol bol sıvı tüketimi yapmaya dikkat edilmelidir. Bol su tüketmek, gribin vücuttan en kolay şekilde atılması adına oldukça önemlidir.

Grip, direkt olarak bağışıklığı etkiler. Bu sebepten dolayıdır ki bağışıklığı güçlü tutmanız gerekir. Bunun içinde bolca C vitamini içeren meyveleri tüketebilirsiniz. Bunlar portakal, mandalina, limon gibi C vitamini içeriği zengin olan meyvelerin olacağını söyleyebiliriz.

Terlemek Gribe İyi Gelir Mi?

Grip olduğunuz zaman vücudunuz normal sıcaklığından çok da yükseğe tırmanmaya başlayacaktır. Öyle ki ateşiniz 39 dereceye kadar gelecek ve bu durumda sizin zor günler geçirmenize neden olacaktır. Gribin bir an önce yok olması içinde izleyeceğiniz bir diğer çözüm yollarından biri terlemek olacaktır. Terleme ile grip vakasından sorunsuz şekilde kurtulmaya başlamanız mümkün hale gelir. Gripte terleme söz konusu olduğu zaman ateşinde düşmesi kaçınılmaz olmaya başlayacaktır.

Terleme sonrası mutlaka ılık bir duş almalısınız. Aynı zamanda pamuk, ince yapıya sahip olan giyecekleri tercih etmelisiniz. Terleme sonrasında yapılmaması gereken hatalardan biri ise terli terli oturulmasıdır. Terin, tenimizde kuruması ne yazık ki negatif bir etki yaratmaya neden olmaya başlayacaktır. Bu durumda ister istemez hastalığın daha fazla şiddetli hale gelmesine zemin hazırlar.

Grip olduğunda terleme, kişinin metabolizmasına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ağır ve kronik hastalarda her ne kadar etkili olmasa da nezle, grip gibi hastalıklarda işe yarar bir etki ortaya koyar. Hafif bir soğuk algınlığı olan kişilerin terlemesi %30 oranında ateşin düşmesine yardımcı olacaktır.

Gribe Ne İyi Gelir Evde Çözüm?

Gribe karşı evde doğal yöntemlere başvurarak kolayca geçmesini sağlayabilirsiniz. Evde de artık grip ile mücadelenizi etkin şekilde yapabilmeniz mümkün olur. Gribal enfeksiyonlarınızı artık daha fazla büyümeden kısa zaman içerisinde atlatmaya başlamış olursunuz. Gribe ne iyi gelir, evde nasıl bir çözüm yapılabilir diyorsanız şu şekildedir;

Nane Limon Çayı Hazırlamak

Nane Limon Çayı Hazırlamak

Nane limon çayı hazırlayarak bağışıklığınızın daha fazla güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Öksürüğün azalması ve boğaz tahrişlerinizin giderilmesine yardımcı olur. Böylelikle virüsün tüm vücuda bulaşmasını önlemeye başlamış olursunuz.

Zencefil Çayı Hazırlamak

Zencefil Çayı Hazırlamak

Zencefil, son derece şifa kaynağı bir üründür. Bu denli önemli olarak ön plana çıkan zencefilin çayını hazırlayarak içebilirsiniz. İsteğe göre taze ya da kuru zencefilden çayınızı hazırlamanız mümkündür. Boğaz ağrısı ve aynı zamanda da göğüs sıkıntılarınızın giderilmesine yardımcı olur. Gribal anlamda rahatlamanızı ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur.

Gripte Burun Tıkanıklığı İçin Ne Yapılmalı?

Gripte burun tıkanıklığı çok sık şekilde görülen problemlerden biri olarak karşımıza çıkar. Burun tıkanıklığınız, nefes alıp vermeniz konusunda çok büyük sıkıntı yaratıyorsa bununda çözüm yolunu kolayca bulabilmeniz mümkün olacak. Burada yapmanız gereken ise ılık suya elma sirkesini damlatarak günde 2 defa içmek kaydıyla, burun tıkanıklığınızın yok olmasını sağlayabilirsiniz. İsteğe göre elma sirkesi, ılık su içerisine bir tatlı kaşığı kadar bal ilavesi de yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ