En iyi Haber

Minecraft En İyi Modlar Nelerdir ve Nasıl Oynanır?

Minecraft En İyi Modlar Nelerdir ve Nasıl Oynanır?

Minecraft En İyi Modlar

2015 yılında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın yasaklanması için büyük uğraş verdiği Minecraft; aslında son derece güzel bir oyundur. Doğru oynandığı ve belirli oyun süreleri aşılmadığı takdirde her yaştan insanın kendisini geliştirebileceği türden bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Uzun yıllardır bilinen bir oyun olsa da halen daha Minecraft nedir ve nasıl oynanır sorusuna cevap arayanlar bulunmaktadır. Biz bu yazımızda kısaca Minecraft oyununa değinip, Minecraft en iyi modlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Minecraft Nedir ve Nasıl Oynanır?

Minecraft Nedir ve Nasıl Oynanır?

Minecraft; 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Birinci tekil şahıs kamera açısıyla oynanmaktadır. Daha önce Half Life veya Counter Strike oynamış olanlar için söz konusu kamera açısının tanıdık olduğunu söyleyebiliriz. Bir açık dünya oyunu olması ise Minecraft’ı farklı kılan detaylardan yalnızca birisidir. Bir başka deyişle, oyuncuların bu dünyada istedikleri her şeyi yapabilme özgürlükleri bulunmaktadır. Oyuncular; oyunda gördükleri her şeyi kırabilirler, toplayabilirler ve istedikleri yere yerleştirebilirler. Buna ek olarak, oyunun yapımcılar tarafından belirlenmiş iki modu bulunmaktadır. Birinci mod; survival modu olarak bilinmektedir. Adından da anlaşılacağı üzere oyuncular; hayatta kalma savaşı verirler. İkinci mod ise çok daha farklıdır. Oyunun belki de en zevkli yönünü temsil etmektedir. Çünkü, bu mod; oyuncuların kreatif yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır.

Minecraft Temel Modlar

Minecraft Temel Modlar

Minecraft survival modunda oyuncular son derece kısıtlı yeteneklerle ve az sayıdaki malzemelerle dünyaya gelirler. Buna ek olarak, hayatta kalabilmeleri adına kısa sürede yapmaları gereken birtakım işleri bulunmaktadır. Her şeyden önce, oyunda geceleri ortaya çıkan yaratıklardan kurtulmak için güvenli bir barakaya ihtiyaçları olmaktadır. Bu noktada, oyuncuların çapa ile toprağı eşelemeleri ve onu toplayarak kendi barakalarını tasarlamaları gerekmektedir. Birinci mod; oyuncuların eşya bulabilmek ve maden işlemek adına uzak diyarlara gitmesini de mümkün kılmaktadır. Bunun yanı sıra, oyunda son derece gelişmiş silah sistemleri de mevcuttur.

Minecraft ikinci modunda ise oyundaki özgürlükler sonuna kadar keşfedilmektedir. İlk modun tam aksine oyuncular neredeyse tüm eşyalara sahip olurlar. Bu sayede, istedikleri gibi bir dünya düzeni yaratabilirler. İsteyen kullanıcılar dünyada uçabilirler, isteyenler ise devasa bir gökdelen inşa edebilirler. Ayrıca, oyunun multiplayer seçeneği de mevcuttur. Bir başka deyişle, oyuncular, istedikleri takdirde oyunu arkadaşlarıyla da oynayabilirler.

Minecraft ile ilgili temel bilgileri öğrendikten sonra oyunu oynamaya başlayanlar için bir hayli önemli olan Minecraft en iyi modlar konusu hakkında sizlere bilgi vermeliyiz. En iyi modlar ile bu oyundan daha çok bilgi alabilirsiniz.

Minecraft En İyi Modlar Nelerdir?

Minecraft; yukarıda anlattığımız üzere her açıdan harika bir oyundur. Ancak, her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bilhassa oyuncular tarafından geliştirilen oyun modları oyunu çok farklı bir seviyeye çıkarmaktadır. Gelin hep birlikte 2020 yılının en iyi Minecraft en iyi modlarına yakından bakalım!

Optifine

Optifine

1. Optifine

Minecraft oynarken oyundan tam anlamıyla zevk almak istiyorsanız oyunu bilgisayarınızın özelliklerine uygun olarak çalıştırmalısınız. Bir başka deyişle, bu oyun, düşük güce sahip bir bilgisayarda pek verimli çalışmaz. Bu durumu bertaraf etmek adına geliştirilen Optifine modu sayesinde oyunun bilgisayarın gücünden bağımsız olarak daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, bu mod ile oyuna çok daha iyi bir görünüm katılmaktadır. Bilhassa oyunun içerisinde bulunan HD dokuları; pürüzsüz aydınlatmaları desteklemektedir. Sonuç olarak, Minecraft oynamaya karar verdiyseniz oyunu yükledikten sonra vakit kaybetmeden Optifine modunu da yüklemelisiniz.

Just Enough Items

Just Enough Items

2. Just Enough Items

Başlı başına bir mod olduğunu söyleyemeyiz. Diğer modlarla beraber kullanılması daha doğru olacaktır. Oyunun survival modu için gerekli olan tüm materyalleri bu mod sayesinde daha kolay bir şekilde arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, hayatta kalma taktikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, oyunun kreatif modunda yapılışını bilmediğiniz öğelerin yapılması noktasında yine bu mod çok işinize yarayacaktır.

Here Is What You Are Looking At

Here Is What You Are Looking At

3. Here is What You Are Looking At

Minecraft’in geçmiş modlarından birisi olan What I am Looking At modunun güncellenmiş halidir. Daha doğrusu; oyunun ilerlemesiyle beraber bu mod güncellenmediğinden ötürü yerini Here is What You Are Looking At moduna bırakmıştır. Minecraft oynarken imlecin gösterdiği nesneleri bilmiyor olabilirsiniz. Bu nesneleri bilmeden oyunda ilerlemeniz mümkün değildir. Bu noktada, bu mod sayesinde imlecin gösterdiği nesnelerin ne olduğunu öğrenme şansınız olacaktır.

Biomes O'Plenty

Biomes O’Plenty

4. Biomes O’Plenty

Minecraft; yıllar içerisinde oyuna eklenen özelliklerden dolayı farklı bir görünüme sahip olmuştur. Bilhassa 2013 yılına ait Update That Changed The World güncellemesinden bu yana çok fazla şeyin değiştiğini söyleyebiliriz. Ancak, Biomes O’Plenty; oyuna birçok ayrıntı eklemesinden dolayı halen daha işlevini korumaktadır. Gırca ve mercan resifleri başta olmak üzere lavanta tarlaları ve daha birçok ayrıntı; bu mod sayesinde oyuna eklenmektedir. Ancak, bu modu kullanmak istiyorsanız her şeyden önce yepyeni bir dünya yaratmalısınız.

Engineer's Tools

Engineer’s Tools

5. Engineer’s Tools

Minecraft; daha önce de söylediğimiz gibi maden işlemeciliği ile ilgili bir oyundur. Bu mod ise adından da anlaşılacağı üzere madenciliği hem yer altında hem de yer üstünde daha kolay bir şekilde yapabilmeyi mümkün kılmaktadır. Modun bilinen en önemli özelliği ise tahta balta, kazma, tabakalar ve küreklerin tek bir eşyada birleştirilerek hazırlanmasıdır. Oyunda madencilik faaliyetlerinde başarılı olmak adına çok amaçlı el aletlerine ihtiyaç duyarsınız. Çok amaçlı el aletleri için de bireysel el araçlarına ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada, Engineer’s Tools ile işinizi görebilirsiniz. Gerçekten de oyunun üstadı olmak isteyenlerin işine yarayan bir mod olarak dikkat çekmektedir.

Botania

Botania

6. Botania

Minecraft; zannedilenin aksine harika detaylar barındıran ve piyasaki şiddet öğesi içeren oyunlardan son derece farklı bir oyundur. Diğer modlar gibi büyülü öğelerin eklenmesi veya karmaşık makineler ile oyunun içinden çıkılmaz bir hale gelmesi mümkün olmayacaktır. Botania modu; oyuna ortamınızı güzelleştiren ve sizi daha iyi hissettiren birtakım çiçekler ekleyecektir.

The Lost Cities

The Lost Cities

7. The Lost Cities

Oyunu zevkli ve aksiyon dolu hale getiren modların başında gelmektedir. Adından anlaşılacağı üzere bu modun içerisinde kaybolmak mümkün olur. Bunun yanı sıra, bu modun en dikkat çeken özelliklerinden birisi de bakıma muhtaç binaların varlığıdır. Bir başka deyişle, zaman içerisinde unutulmuş bir şehir, kullanıcıların hakimiyetine bırakılmaktadır. Bu modun survival öğeleri içerdiğini söyleyebiliriz. The Walking Dead gibi kıyametten sonra yaşamda kalma konusunu işleyen dizilere hayransanız bu mod ile kıyametin ardından nasıl hayatta kalacağınıza dair prova yapabilirsiniz. Ayrıca, Biomes o Plent moduyla birleştirerek oynadığınız takdirde survival olayını bir adım daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Journeymap Minecraft En İyi Modlar

Journeymap

8. Journeymap

Google Haritalar’ı kullanmayı seviyorsanız bu mod tam size göre! Minecraft dünyasında Google Haritalar’ın varlığını bir kere düşündükten sonra bu mod ile yapacaklarınızın herhangi bir sınırının olmayacağını göreceksiniz. Oyunun içerisinde bulunan mini harita sayesinde oyunda neler yapabileceğinizi daha iyi planlamış olursunuz. Özellikle, her şeyi göze alarak yeni malzemeler bulmak ve yeni yerler keşfetmek adına uzak diyarlara gitmek istiyorsanız bu mod ile Minecraft dünyasının sınırlarının farkına varabilirsiniz.

Millenaire Minecraft En İyi Modlar

Millenaire

9. Millenaire

Oyunun zevkli hale gelmesini sağlamaktadır. Bilhassa hiçbir şeyin olmadığı alanlarda yeni içeriklerle ortamı zenginleştirmek ve farklı bir dünya yaratmak isteyenlerin bu modu kullanması tavsiye edilmektedir.

Sonuç olarak, Minecraft oyununu yukarıdaki modlar sayesinde daha da zevkli hale getirebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ