En iyi Haber

Pubg İçin En İyi Oyun Ayarları ve Hassasiyet Ayarları

Pubg İçin En İyi Oyun Ayarları ve Hassasiyet Ayarları

Pubg İçin En İyi Oyun Ayarları

Bilhassa Covid-19 dönemiyle beraber insanların oyun oynama sıklığı arttı. Bu noktada, neredeyse her yaştan insanın oynadığı oyunlardan birisi de Pubg mobile oldu. Bu oyun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir ilgiyle oynanıyor. Hem bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda oynanabilmesi ciddi bir avantajdır. Buna ek olarak, isteyenler tek başlarına, isteyenler ise iki kişi veya grup halinde olacak şekilde bu oyunu oynama şansına erişirler. Ancak oyunu biraz daha profesyonelce oynamak isteyenlerin oyunda en önem verdiği nokta hassasiyet. Bundan ötürü hassasiyet ayarları bu tarz oyunlarda hayati önem kazanıyor. Pubg için en iyi oyun ayarları temelde oyuncuların kişisel tercihlerine göre değişse de genel geçer ayarlar da mevcut.

Pubg Nedir? Nasıl Oynanır?

Pubg; PlayerUnknown’s Battlegrounds olarak bilinir. Çok oyunculu bir video oyunu olmakla beraber devamlı olarak geliştirilir. FPS oyun kategorisi içerisinde yer almasıyla dikkat çeker. Pubg; ilk dönemlerinde yalnızca PC platformu için Steam üzerinden yayınlanırken güncel tarih itibariyle hem akıllı telefonlarda hem de tabletlerde oynanabilir hale gelmiştir.

Pubg; dünyanın en zevkli oyunlarından birisidir. Tahmin edebileceğiniz üzere bir hayatta kalma oyunudur. Bu yüzden, oyundaki diğer oyuncuları devre dışı bırakmak şarttır. Sayısı yüze yakın olan oyuncular; rotası belirlenmiş bir uçağın içerisinde oyuna başlarlar. Ancak, oyuncular; istedikleri zaman paraşütle uçaktan atlayarak adanın herhangi bir bölümüne inebilirler. Tek başına hareket eden oyuncular; diğerleriyle rastgele eşleştirilerek takım haline getirilirler. Sonuç olarak, oyunu kazanmak isteyen bir oyuncunun her durumda ölmeden sona kalması gerekir. Ayrıca, oyundaki takımların dağılması için söz konusu takımdaki tüm oyuncuların ölmesi gerekir.

Pubg; oyunculara sınırlarını keşfetme şansını sunar. Adaya inen oyuncuların elinde herhangi bir araç gereç yoktur. Bu noktada, silah, kask, bomba ve diğer araç gereçleri kendi imkanlarıyla bulmaları gerekir. Buna ek olarak, haritanın bazı bölümlerinde daha iyi ekipman ve araç bulma fırsatı vardır. Ancak, bu tür alanlara daha çok oyuncu gittiği için söz konusu bölgedeki riskler artar. Buna ek olarak, oyun sırasında oyunculara iki farklı görüş imkanı sunulur. Oyuncular; isteklerine göre birinci ya da üçüncü şahıs nişancı modunu seçebilirler. Bunun yanı sıra, oyuncular; oyun esnasında görüş perspektifini değiştirme şansını da elde ederler. Oyun süresinin ortalama 30 dakika olduğunu söylemek gerekir. Oyuncular; oyun içi para birimiyle ödüllendirilirler.

Pubg İçin En İyi Oyun Ayarları Nelerdir?

Bu oyunda başarılı olmak isteyenlerin bilmesi gereken birtakım detaylar vardır. Pubg mobile oyun ayarları sayesinde güzel bir oyun deneyimi yaşanabilir. Buna ek olarak, ayarların kişiselleştirilerek oyuncu için ideal seviyeye getirilmesi de doğru bir tercih olacaktır. Pubg Mobile; her oyuncunun kendisine özgü ayarları keşfedebilmesi adına oyuncuların önüne geniş seçenekler sunmuştur. Kontrol, hassasiyet, kamera, FPS ayarları olmak üzere farklı seçenekler vardır.

Pubg İçin Kamera Hassasiyet Ayarları

PUBG İçin Kamera Hassasiyet Ayarları

İlk olarak, Pubg Mobile kamera hassasiyeti ayarlarına yakından bakalım:

 • Birinci şahıs dürbünsüz: %70
 • Üçüncü şahıs dürbünsüz: %70
 • Lazer & Holografik Nişangah, Nişan Yardımcıları: %50
 • 6x dürbün: %10
 • 3x dürbün: %22
 • 2x dürbün: %50
 • 8x dürbün: %8
 • 4x dürbün, VSS: %12

Pubg İçin Görüntü Ayarları

PUBG İçin Görüntü Ayarları

Bu oyunda başarılı olmak isteyenlerin fps arttırması şarttır. Çünkü, oyun sırasında yaşanabilecek herhangi bir donma veya kasma durumu; oyuncuların oyun deneyimini olumsuz etkiler. Bu noktada, aşağıdaki görüntü ayarları tercih edilmelidir:

 • Parlaklık: %150
 • Stil: Renkli
 • Kare hızı: Aşırı
 • Grafikler: Akıcı

Pubg İçin Tuş Yapılandırması Ayarları

PUBG İçin Tuş Yapılandırması Ayarları

Oyunda başarılı olmayı hedefleyenlerin parmak ayarları yapması şarttır. Bu noktada;

 • İki parmak ile oyun oynayanların sağ alt tarafta mümkün olduğu kadar çok boşluk bırakması gerekir. Çünkü, sağ baş parmağın hareket alanının genişletilmesi önem taşır. Bu sayede, çok daha kolay bir şekilde nişan alınır.
 • Üç parmak ayarı daha farklı detaylar barındırır. Bu noktada, sağ alt taraf tamamen boş bırakılmalıdır. Bu hamle sayesinde nişangah çok rahat bir şekilde hareket ettirilir. Ayrıca, sol işaret parmağı ile sol yukarıdan ateş etme fırsatı da sunulur.
 • Dört parmak düzenine geçmek bir hayli zordur. Bu noktada, dört parmak düzenine geçmek isteyenlerin her şeyden önce üç parmak düzeninde bir süre alıştırma yapması gerekir. Dört parmak ayarı son derece avantajlıdır. Oyuncunun neredeyse tüm opsiyonlara hızlı bir şekilde erişmesini sağlar. Bilhassa hızlı hareket etmek isteyenler için tartışmasız en gerekli ayardır.

Pubg Mobile; genel ayarları ile de oyuncuların güzel bir oyun deneyimi yaşamasını mümkün kılar. Her şeyden önce, nişan yardımı sistemi sayesinde oyuncular çok daha iyi hedef alma fırsatını yakalarlar. Buna ek olarak, bu sistem; nişangahı düşmanın üzerine daha çabuk getirme gibi farklı bir avantaja da sahiptir. Nişan yardımı sistemi; bilhassa oyuna yeni başlayanlar için harika bir seçenektir. Ancak, oyuncunun oyuna hükmetmesini zorlaştırabilir. İstenildiği takdirde kapatılabilecek bir sistemdir. Pubg Mobile genel ayarlar menüsünde eğilme, jiroskop ve dürbün açma gibi konularda da ayar seçenekleri vardır.

Oyuncuların kişiselleştirilmiş ayarlar ile oyuna katılım deneyimlerinin yükseleceğini söylemek mümkündür. Buna ek olarak, oyunu çok daha işlevsel ve kaliteli bir şekilde oynamak mümkün hale gelir. Bu tür ayarlar; refleks ve kas hafızası becerilerinin gelişmesini sağlar. Son olarak, oyuncunun kill sayısı hızlı bir şekilde artar.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ