En iyi Haber

Roblox En İyi Oyunlar

Roblox En İyi Oyunlar

Roblox En İyi Oyunlar

Karantina sürecinde oyun oynamak daha popüler hale geldi. Bu noktada, okula gidemediği için aylardır evde olan çocuklar kendilerine yeni oyun platformları arıyor. Roblox; 8 ila 18 yaş arasındaki 15 milyondan fazla oyuncunun kayıtlı olduğu platform! Çevrimiçi oyun platformu olduğunu söyleyebiliriz. Gerçekten de bu platformda oyun oynamak son derece zevkli! Yazımızda hem Roblox en iyi oyunlar hem de Roblox platformu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Roblox Nedir? Nasıl Oynanır?

Roblox Nedir? Nasıl Oynanır?

Neden Roblox oyunlarını oynamalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak, bu platformda herkes kendi oyununu yaratabilir. Bunun yanı sıra, oyuncular, birbirleriyle sürekli olarak iletişim halinde! Sürükleyici ve ucu bucağı olmayan bu evrende oyun oynamak harika bir zevk! 90’lı yıllarda legolar son derece popülerdi. Roblox için de günümüzün legosu adını verebiliriz.

Roblox; üç boyutlu resim tuvali olarak tanımlanabilir. Ancak, bu tuvalin içerisi boş! Bir başka deyişle, oyuncular, ne yapacaklarına tamamen kendileri karar veriyorlar. Bunun yanı sıra, Roblox; söylediğimiz gibi çevrimiçi bir platformdur. Daha önce de söylediğimiz gibi oyuncular sürekli olarak birbiriyle iletişim halinde! Bu sayede, birbirleriyle arkadaşlık kurmaları ve sohbet etmeleri de mümkün oluyor. Oyuncular; aralarında takım kurma hakkına da sahip oluyorlar. Bir başka deyişle, eğlenceli saatler geçirmek adına aradığınız her şey Roblox oyun platformunda yer alıyor diyebiliriz.

Roblox; genellikle çocukların yer aldığı bir platform olsa da ailelerin de bu konuda bilmesi gerekenler bulunmaktadır. Her şeyden önce, güvenlik konusu son derece önemli bir nokta. Ancak, Roblox; güvenlik konusunda size hiçbir sıkıntı yaşatmaz. Gelişmiş bir sohbet filtreleme seçeneği yer alıyor. Bu sayede, herhangi bir tacizin yaşanma ihtimalinin olmadığını söylemeliyiz. Oyuncular; sohbet platformlarında aşk ve sevmek gibi kelimeler yazdıklarında dahi engelleniyorlar. Bunun yanı sıra, oyunun şikayet mekanizması da çalışıyor. Şüpheli görülen oyun odaları veya sohbetler; şikayete bağlı olarak anında engelleniyor.

Roblox Platformuna Dair Bilinmesi Gerekenler

Roblox Platformuna Dair Bilinmesi Gerekenler

Roblox platformu içerisinde Robux isimli para birimi geçerli. Bu detayı mutlaka bilmelisiniz. Bir başka deyişle, oyunun kendine has özellikleri bulunuyor. Bu para birimini oyun oynarken kazanabilirsiniz. Buna ek olarak, gerçek parayla da Robux satın alabilirsiniz. Bilhassa bu platformda oyun oynayan bir çocuğunuz varsa sizden Robux satın almak adına para isteyebilir.

Roblox platformunun zararlı olup olmadığı hakkında birçok tartışma var. Aslında bu platformun bilhassa çocuklar için yararlı olduğunu ifade etmeliyiz. Çünkü, oyun ile sohbet mekanizması en iyi şekilde dengelenmiş diyebiliriz. Bir başka deyişle, oyun oynarken bir yandan da sohbet etmeniz gerekiyor. Roblox; özelliklerinden dolayı Minecraft ile karşılaştırılıyor. Ancak, Minecraft’a kıyasla çok daha sosyal bir oyun. Minecraft gibi derin bir yalnızlık içerisinde olmayacağınız bir oyun olduğunu söylemeliyiz. Özellikle çocuğunuz varsa sosyalleşmesi adına bu platforma katılmasını tavsiye etmelisiniz. Ayrıca, Roblox ile çocuğunuz İngilizcesini de geliştirecektir.

Roblox oyun platformunun birtakım zararları da olabilir. Her şeyden önce, uzun süre oyun oynandığı takdirde olumsuz etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Siber tacizci riski de bulunuyor. Her ne kadar Roblox bu konuya dair gerekli önlemleri alsa da kendinizi korumalısınız. Son olarak, Roblox’un faydalarına göz atalım.

  • Her şeyden önce, İngilizce gelişiminde faydalıdır.
  • Çocukların uzaktaki arkadaşları ile sosyalleşmesini sağlar.
  • Çocukların görüşmediği arkadaşları veya akrabalarıyla iletişimde kalmasını sağlar.
  • 8 ila 18 yaş arası çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine ciddi katkıda bulunur.
  • Yaşı 13 ila 18 arası olanlar için günde iki veya üç saat bu oyunu oynamak iyi bir aktivitedir. Diğer çocukların ise bir saat oynaması tavsiye edilir.

Roblox oyun platformu hakkında bu bilgileri verdik. Peki, Roblox en iyi oyunlar hakkında bir şeyler duymak ister misiniz?

Hangi Roblox Oyunlarını Oynamalısınız?

Roblox; sınırsız bir dünyayı ifade ettiği için çok sayıda oyun bulunuyor. Bu oyunlar arasında seçim yapmak bir hayli zor gözüküyor. Ancak, aşağıdaki Roblox en iyi oyunlar listesindekileri en azından bir kere deneyebilirsiniz.

Roblox En İyi Oyunlar Murder Mystery 2

Roblox En İyi Oyunlar Murder Mystery 2

Birçok kişinin severek oynadığı oyunlardan birisi de Murder Mystery oluyor. Oyunun diğer adının Katil Kim olduğunu söyleyebiliriz. Garry’s Mod’daki Murder modunun bir benzeri olan oyundur. Bir başka deyişle, oyunculardan birisi katil, diğeri ise katilden kaçan kişi olur. Buna ek olarak, masum oyunculardan birisinde silah bulunması gerekiyor. Silah olan kişi de şerif seçiliyor. Şerif; oyunda sınırsız yetkilere sahip oluyor. İstediği takdirde diğer oyuncuları vurma hakkı dahi var. Ancak, masum oyuncuları vurduğu takdirde kendisinin de kaybedeceğini söylemeliyiz. Fakat, şerif, katili vurduğu takdirde oyunu kazanıyor. Daha önce de bahsettiğimiz oyuna ait para birimi Robux’u bu oyunda kullanabilirsiniz. Robux ile oyundaki katil seçilme şansınızı arttırabilirsiniz.

Roblox En İyi Oyunlar Jailbreak

Roblox En İyi Oyunlar Jailbreak

Hapisten kaçma oyunlarını seviyorsanız doğru yerdesiniz. Oyunun konusu hapisten kaçış olmakla beraber Roblox’un en çok oynanan oyunlarından birisi olduğunu söylemeliyiz. Geçmiş yıllarda Jailbreak; en çok oynanan oyunlar listesinde ilk sıradaydı. Ancak, günümüzde, bu sıralamanın değiştiğini ifade edebiliriz. Yine de bu oyun ile mahkum olup hapisten kaçmayı başarabilirsiniz. Fakat, hapisten kaçmayı başarırsanız polisler de peşinize düşecek. Bir başka deyişle, tekrar hapse girmemek adına polislerden kaçacaksınız. Kaçma sürecinde başarılı olduğunuz takdirde para kazanırsınız. Ayrıca, kendinizi geliştirirsiniz. Buna ek olarak, istediğiniz takdirde oyunda polis de olabilirsiniz.

Roblox Adopt Me

Roblox Adopt Me

Çok hoşunuza gidecek bir oyun ile karşınızdayız. Özellikle kız çocukları bu oyunu çok sevecek. Bu oyunda evlatlık bir çocuk alabilirsiniz. Bir başka deyişle, anne veya baba olma deneyimi yaşıyorsunuz. Bunun yanı sıra, isterseniz çocuk da olabilirsiniz. Kısacası, çocuk olup anne babayla vakit geçirme şansınız var. Ayrıca, anne baba olup çocuk bakabilirsiniz. Oyunun kendine has, kocaman bir dünyası bulunuyor. Oyunda kendi evinizi satın alabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınız ile dünya turu yapabilirsiniz. Adopt Me; son derece eğlenceli bir oyun! Bu yüzden, son birkaç yılda Roblox platformunda en çok oynanan oyun olduğunu söylemeliyiz. Buna ek olarak, oyunda birçok hayvana da rastlayabilirsiniz.

Royale High

Royale High

Liseli bir genç olarak bu oyunu oynamak sizin için farklı bir deneyim olacak. Çünkü, bu oyunun Roblox Lisesi olduğunu söyleyebiliriz. Karakterinizi ise istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Oyunda tıpkı lisede olduğu gibi gün boyunca derslere giriyorsunuz. Ayrıca, ders çalışarak seviye atlamanız da mümkün! Oyundaki okul derslerine hayran kalacaksınız. Aşçılık, yüzme, kimya, beden eğitimi, bilgisayar, İngilizce ve resim gibi dersler ile vakit geçirebilirsiniz.

Welcome to Bloxburg

Welcome to Bloxburg

GTA oynamayı çok seviyorsanız bu oyun tam size göre! Gerçekten de Roblox’un GTA’sı olduğunu söylemeliyiz. Son derece büyük bir dünyaya ait olan bu oyunda yapacaklarınız sınırsız! Kendinize ait ev veya araba satın alabilirsiniz. Ayrıca, çalışarak para kazanmanız da mümkün! Rol yapmak gibi farklı bir detay bu oyuna mahsus! İstediğiniz takdirde Bloxburg şehrini gezebilirsiniz. Bir başka deyişle, tıpkı GTA5 gibi oyunda sınırsız içerik yer alıyor.

Sonuç olarak, bahsettiğimiz bu oyunlar; yüzbinlerce oyuncu tarafından oynanıyor. İstediğiniz takdirde siz de oynayabilirsiniz. Android telefon ve tabletler başta olmak üzere, iPhone, iPad ve masaüstü bilgisayarda oynamanız mümkündür. Geç kalmadan Roblox en iyi oyunlar dünyasının keyfini çıkarmaya başlayın!

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ