En iyi Haber

Saç Dökülmesine Karşı en iyi Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı en iyi Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı en iyi Şampuan

 

5- Sebamed

Saç dökülmesini engelleyen şampuanlar arasında en popüler markalardan bir tanesi olan Sebamed, oldukça iddialı sloglanlarıyla karşımıza gelmektedir. Sebamed saç şampuanı içerdiği vitmain ve minareller sayesinde saç dökülmesini engellediğini belirtmekte. Aynı zamanda Ph 5.5 değerinde şampuanın saç dökülmesi konusunda harikalar yaratmasa da yağlı cilt tipleri için önerebileceğimiz bir şampuandır.

4- Minoxil

İsmi çok bilindik olmasa da saç dökülmesine karşı üretilen bilindik şampuanlardandır. İçeriğinde alkol ve dutasteridin bulunması bu ürüne karşı acaba gerçekten zarar vermiyor mu diye soru işaretleri de oluşturmuyor değil. Kullanıcılar tarafından saçların kalınlaşmasını ve dolgun saç görünmesini sağladığını söylemekte.

2 günde 1 kullanılması gereken bu şampuanda kullanıldığı ilk aylar normalden fazla saç dökülmesi yaşanabilir bu durum normaldir. Kullanılmayı bırakıldığı an yine eskisi gibi saçlar dökülmeye devam ediyor.

3- Bioxcin

İçerdiği mineraller ve 8 kat yoğunlaştırılmış formülü ile saç köklerini güçlendirdiği vaad edilmektedir. Kimi kullanıcılar bioxcin’den daha etkili olduğunu kimisi de saçları hiç dolgunlaştırmadığını söylüyor. Dökülmüş saçların çıkmasını sağlamamakta sadece var olan saçların kalınlaşmasını ve güçlendirilmesini sağlamaktadır.

2- Revita 

Amino asit ve nem molekküleri içeren Revita saç şampuanı, dökülen saçların yeniden çıkmasını vaad etmektedir. Anti DHT özelliği sayesinde saç derisini de onarmaktadır. İlk kullanımdan itibaren saç dökülmesi stres gibi sebeplerden dökülüyorsa etkisini gösterecek ve saç dökülmesi 3-5 saç tel dökülmesi ile saçlarınızın sağlığına kavuştuğuna göreceksiniz.

1- Zigavus

İçerisinde sarımsak özü barındıran Zigavuz şampuan, kesinlikle sarımsak kokusuna sahip değildir. Haftada 2-3 defa saçlara masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hemen durulamayın çünkü içerisinde barındırdığı sarımsak özünün saç derinize nüfuz etmesi gerekir. Bu sebeple saç kremi gibi şampuanladıktan sonra 2 dakika boyunca masaj yapıp sonrasında durulayınız. Saçı şampuanladıktan sonra saçlarınızın hemen dolgunlaştığını görebilirsiniz. Bu saç dolgunluğundan çok içerisinde barındırdığı mikro keratinler ile ilgilidir.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuanlar yeterince etkili midir?

Ben saç dökülmesi sorunu yaşayan kişi olarak söyleyebilirim ki çok fazla beklentiniz olmasın. Kafein özü ya da sarımsak özü ile kan akışı hızlanması ya da kıl köklerinin büyümesi bilimsel olarak kanıtlanamamıştır. Evet kafeinin zarar görmüş hücreleri deriden uzaklaştırırken sağlıklı hücrelere destekleyip iyileştirdiği görülmüş. Fakat şampuan vasıtası ile mi, krem/jel vasıtası ile mi yoksa direk besin olarak alındığında mı faydası görülmüş belirtilmiş değil.

Bu tür ürünlerde dökülmüş saçların çıkmasını sağlamaktan ziyade kalan saçların dökülmesini yavaşlaması sağlanmaktadır. Bu ürünlerin herkes de aynı etki yaratmadığını söyleyebiliriz. Kimisinde saç dökülmesi dururken kimisinde hiç etki etmemektedir.

Saç dökülmesine karşı Şampuan yerine…

Şampuanların yazı içerisinde çok etkili olmadığını belirtmiştik sonuçta kafanızda 2-3dk durup da hemen durulanan şampuan ne kadar etkili olabilir ki. Bizim şahsi görüşümüz bu ürünlerde kozmetik dolgunluk sağladığıdır. Bu şampuanlar yerine krem ya da spreyler daha etkili olduğu kullanıcı deneyimleri ile ispatlanmıştır.

Beslenmenize dikkat etmeniz çok isabetli olacaktır. Hatta biotin ve çinko içeren besin takviyeleri almanız saçlarınızın gereksinimlerini karşılamış olursunuz.

Eğer saçlarınızdaki problem genetik ise maalesef ne yaparsanız yapın kurtuluşu olmuyor. Tek çözüm Saç ekimi yaptırmaktır. Eğer güvenilir bir saç ekim merkezi arıyorsanız en iyi saç ekim merkezi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Raif yurt dedi ki:

    Binox şampuan listede nasıl yer almadı şaşırdım Binlerce kullanıcısı var öncesi sonrası resimleri var kokusuz doğallık adına parfüm dahi atmamış lar admin konuya ekle bence

BİR YORUM YAZ