Türkiyenin En İyi Saç Ekim Merkezi

Türkiyenin En İyi Saç Ekim Merkezi

Saç seyrekliği, saçın olmaması veya belli bölgelerde yaşanan kellik problemleri neredeyse tüm erkeklerin ortak sorunu haline gelmiştir. Bu sorunu çözmek açısından birçok saç ekim merkezleri açılmış olsa da bazı işlemlerin sonu hüsranla bitmektedir. Bilinçsiz ve özensizce yapılan saç ekimleri, yaptıran insanların hem maddi hem manevi zarara uğramasına sebep olmaktadır. Yurt dışındaki saç ekim merkezleri daha kaliteli gibi görünse de Türkiye’de de bu işi hakkıyla yapan merkezleri hiçe saymak yanlış olur. Bu yazımızda sizlere bu ünlü ve işinin ehli olan saç ekim merkezlerini hazırladık, bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

En İyi Saç Ekim Tekniği

Saç ekiminde hala en güncel ve başarılı teknik FUE tekniğidir.

Safir saç ekimi, gold fue gibi tabir edilmekte olan yeni teknik isimleri kullanılmakta. Bu yeni isimler sadece bir pazarlama taktiği olup kullanım açısından bilimsel hiç bir kanıtı ve dayanağı yoktur…

DHI saç ekimi yönteminin uygulanması çok uzun sürmektedir ve 1 günde max 2500 greft ekilebilir. DHI yönteminde kullanılan choi-pen’ler kalın uçlu olmasından dolayı sıkı ekim gerçekleştirilememektedir.

 

1- Hermest Saç Ekimi Merkezi

2001 yılından beri saç ekimi gerçekleştiren Avrupa’nın en iyi klinikleri arasında gösterilen Hermest saç ekim merkezi, “die welt” gazetesi tarafından 2018 yılında Avrupa’nın en iyi saç ekim merkezi seçildi. Almanya’da özel tasarlattıkları slit sayesinde ekilen saçların %99’a kadar tutma oranına sahip olabilmekte. DHI, Safir ve Perkutan tekniğinde kullanılan slitlerden daha verimli olduğu söylenmekte. Ekibin kullandığı bu özel tasarım slit hakkında maalesef çok fazla bilgi bulunamamakta fakat saç ekim sonuçlarına bakıldığında çok başarılı ekimler gerçekleştirildiği görülmektedir. Araştırmalarımız sonucunda burada saç ekimini yaptırıp da memnun kalmayan yok. Şikayetsiz saç ekimi merkezi bulmak çok zor olduğunun da altını çizmek gerekir. Hermest Clinic’de saç ektirme fiyatları FUE ve DHI seçeneğine göre 5 bin TL ile 10 bin TL arasında değişmektedir.

İletişim Bilgileri:
web: hermestclinic.com
tel: +90 534 664 15 15
Maltepe/İstanbul

 

2- Neopital Saç Ekimi

Neopital kurucusu dünyaca ünlü estetik cerrah Op. Dr. Hüseyin Kandulu, gerek verdiği eğitimlerle gerekse yaptığı operasyonlarla dünyanın en başarılı ilk 5 estetik cerrahlarındandır. Dr. Kandulu’nun yetiştirdiği özel saç ekimi ekibi saç ekimini gerçekleştirmekte. Bu klinikte en sıkı ve en yüksek greft sayısında saç ekimi işlemi yapılmaktadır. %100 müşteri memnuniyetine sahip bu klinik aynı zmanda oldukça popüler bir estetik merkezi olan Neopital Klinik’de saç ektirme fiyatları 5 bin TL ile 9 bin TL arasında değişmektedir.

İletişim Bilgileri:
web: neopital.com
tel:+90 542 537 50 11
Bahçelievler/İstanbul

 

3- Dr.Keser Hair Transplants

Dr. Muttalip Keser Türkiye’de saç ekiminde bir devrim yaşatan, fue tekniğini ilk kez kullanan doktordur. Hatta fue yani foliküler birim sökücü tekniğini ve özel iğnelerini tasarlayıp yaratan kişidir. Bu özel iğneler saç köklerini tek tek sökmeye yarayan iğnelerdir. 1998 yılından beri estetik uzmanlığı yapan Muttalip Keser, 2003 yılından beri de fue tekniği ile saç ekimi gerçekleştirmektedir. Başkent Ankara’da bulunan saç merkezinde işlemleri uzman ekibi ile yapmaktadır. Türkiye genelinde en iyi doktorlardan olan Dr. Keser saç ekimi işlemi için ortalama 20 bin TL ile 50 bin TL arasında ücret talep etmektedir.

İletişim Bilgileri
web: drkeser.com
tel:+90 505 467 08 42
Çankaya/Ankara

 

4- Asmed Hair Transplant

Koray Erdoğan dünyaca tanınmış saç ekim uzmanlarından biridir. Kendisi saç ekimi haricinde de çok başarılı bir doktordur. Saç ekim işlemlerini ekibiyle birlikte yürütse de saç ekimlerini bizzat kendisi yapmaktadır. 2001 yılında Koray Erdoğan tarafından kurulan Asmed Hair Transplant, yurt dışından çok fazla talep görmektedir. Yaptığı başarılı işlerin meyvesini toplayan Koray Erdoğan, saç ekimi işlemleri için sizden randevu almanızı istemektedir. Oluşan talep yoğunluğundan kaynaklı randevu sıranızın gelmesi ortalama 6 veya 7 ayı bulabilmektedir. Fakat başarılı bir saç ekimi beklemeye değecektir. Asmed Hair Transplant’ta ortalama saç ekim fiyatları ise 5 bin Euro ile 10 bin Euro arasında değişmektedir.

İletişim Bilgileri:
web: asmed.com.tr
tel:+90 216 464 11 11
Ataşehir/İstanbul

 

5- Cosmedica

Cosmedica 2007 yılında Çapa Tıp mezunu Levent Acar tarafından kurulmuştur.  Saç ekimi uzmanlığı dışında diş tedavileri, kozmetik cerrah ve saç dökülmeleri tedavileri gerçekleştirmektedir. Yaklaşık 10 senedir faal olan Cosmedica, sağlık bakanlığı tarafından ruhsatlı kurumsal hastanelerde ilk kez saç nakil yaparak adını duyurmuştur. Uzman doktor ve sağlıkçı ekipleri ile tıbbın tüm teknolojik yöntemlerini kullanmaktadır. Levent Acar tarafından yapılan saç ekimlerinde, hiçbir kesik izi veya dikiş olmadan yapılmaktadır. Kendisi saç ekimlerinde fue tekniğini tercih etmektedir. Ortalama saç ekimlerini 2000 Euro civarında gerçekleştirmektedir. Cosmedica, İstanbul’da bulunmaktadır ve gitmeden önce randevu almanız gerekmektedir.

İletişim Bilgileri:
web: tr.cosmedica.com
tel:+90 544 556 0 555
Beşyol Mahallesi, Akasya Sokak 34295, 2. Kat Küçükçekmece / İstanbul

6- Dr. Emrah Cinik Direct Hair implantation

Dr. Emrah Cinik 2002 yılında kendi estetik merkezini kurarak yenilikçi cerrahlardan biri olmuştur. Saç dökülmesi ve saç nakli işlemleri bulunan sağlık bakanlığı ruhsatlı hastanelerde çalışarak ismini duyurmuştur. Kendisinin saç ekimi ve fue tekniği eğitimleri dışında lazer eğitimi gibi estetik alanlarda da tecrübesi bulunmaktadır. Saç ekimi konusunda oldukça başarılı olan Emrah Cinik’in, saç dökülmeleri için kalem tekniği ile saç ekimi ve kaş ekimi konusunda da başarıları mevcuttur. Emrah Cinik’e saç ekimi yaptımak isteyenler için fiyatlar ortalama 2000 Euro ile 4000 Euro arasında değişkenlik göstermektedir. Kendisinin estetik merkezi ise İstanbul’un Şişli ilçesindedir.

İletişim Bilgileri:
web: emrahcinik.com
tel:+90 542 234 00 34
Merkez Mahallesi, Halide Edip Adıvar Mah. Darülaceze Cad. Demirkaya Apt No:12/1 Şişli, 34290 İstanbul/Türkiye

7- Elit Hair Transplant

Elit Hair Transplant, İstanbul’un kalbinde İstinye Üniversite Hastanesi Liv Hospital bünyesinde hizmet vermektedir. Yüksek hasta memnuniyeti hedefleyen bu merkez saç ekiminde fue tekniğini tercih etmektedir. Genelde yurtdışı hastalarına hizmet veren saç ekim merkezinde Türkiye’deki hastalara da hizmet vermektedir. Saç ekimi için birçok paketi bulunan Elithairtransplant, ortalama 1600 Euro ile 3000 Euro arası değişken ücretler ile çalışmaktadır.

İletişim Bilgileri:
web: elithairtransplant.com
tel:+90 553 690 90 98
Merkez Mah. E5 Güney Yanyol Avcılar / Istanbul

8- Clinic Expert

Yaklaşık 12 yıldır hizmet veren Clinic expert, saç ekimi alanında uzman merkezlerden biridir. 18 yaş üstü tüm hastaların yararlanabileceği bu saç ekimi operasyonunda safir, FUE, Perkutan ve DHI gibi işlemler kullanılmaktadır. Ağrısız ve acısız işlemler yapılmaktadır. Dünya çapında yaklaşık 52 bin kişiye saç ekimi konusunda yüksek kalitede hizmet sunmuştur.

İletişim Bilgileri:
web: clinicexpert.com.tr
tel:+90 531 383 91 91
19 Mayıs Mahallesi, Golden Plaza D:No:3, Kat:4 34387 Şişli, İstanbul

 

9- Arenamed Hair

2009 yılında Acil Tıp Teknisyeni olan Serkan Aydın tarafından kurulan Arenamed, saç ekimi konusunda pek çok başarıya imza atmıştır.  Fue yöntemi ile ekilen saçların doğal olabilmesi için tüm sağlık ekibi sizlere seferber olmaktadır. Saç ekiminden önce muayene ile saçlarınızın kontrolü sağlandıktan sonra sizlere greft sayısı ve fiyatı verilmektedir. Bu merkeze saç ektirmek ise ortalama 6 bin TL ile 10 bin TL arasında değişkenlik göstermektedir.

İletişim Bilgileri:
web: arenamed.net
tel: +90 534 073 11 35
Akasya AVM Acıbadem Kule A Kat: 27. Ataşehir / İstanbul

10- Jale Senyurt Saç Ekim Merkezi

Vertex problemleri konusu hariç ön ve üst bölgelerde başarılı saç ekimleri gerçekleştiren Jale Şenyurt yine tavsiye ettiğimiz en iyi saç ekim uzmanlarındandır. Saç ekimi denildiğinde yine başarılı sonuçlar elde ederek hastalarını mutlu eden Jale Şenyurt bu bakımdan birçok müşterisini tatmin eden bir hizmet vererek, saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin muayenelerini yaparak saç ektirilecek olan alanın en doğru saç çizgisi yaratılarak doldurulması sağlanmaktadır. Saç ekim merkezi olarak tercih edeceğiniz bu firmayla kısa sürede saç problemlerinizin çözülmesini sağlayabilirsiniz.

İletişim Bilgileri:
web: drjalesenyurt.com
tel:+90 543 795 21 38
Kavaklıdere Mahallesi, John F. Kennedy Cd. No:23, 06400 Çankaya/Ankara

17 YORUMLAR

  1. Hermeste mi saç ektirsem Neopital de mi bir türlü karar veremiyorum… Nereyi araştırırsam araştırayım hep bu 2 merkezden biri en iyi saç ekim merkezi olarak gösteriliyor. Bunlardan hangisi daha iyi?

    • Dr. Koray Erdoğan sıradan bir doktor mu ? Adam Dünya Fue Enstitüsü başkanı, fueyi dünyaya bu adam öğretti, araştır biraz cahil çocuk.

  2. 5 yaşında oğlum var ve düşme sebebiyle saçında 5 santim kadar hep arkadaşları dalga geçiyor saç ekilirmi çok uzuluyo oğlum o üzülünce bende kahroluyorum

  3. Clinic expert saç ektirdim ömür boyu garanti dediler ektirmeden önce ektirgim gün is bitti elime bir yıllık garanti verdiler 4250 greft ektik dediler garanti bölgesinde 3500 yazıyor sorduğumda 750 sakaldan aldılar sakal garantiye girmiyor dediler bir şampuan bir losyon la gönderdiler ne kontrole gel dediler nede ilerki süreç için bir öneride bulundular bir takviye ilacı dahi kulan kulanma tavsiyesinde bulunmadilar doktor yok ztn asistanlar ekiyo ona göre ettirin

    • Estemylife diye bi yerde ekim yaptım hiç bi şekilde ne kontrol edildi ne de başka bi şey. Ekim yapıp bi şampuan ve losyonla arkadaşın dediği gibi gönderdiler

  4. Clinic expert de yaptırdım. Bu kadar beceriksiz ve gerizekalı insanlar görmedim. Operasyon sırasında bir üstünüzde vodka açıp ceviz yemedikleri kalıyor. Fabrikasyon misali çalışıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
lütfen isminizi yazınız