En iyi Haber

En iyi Bulaşık Makinesi Markaları Listesi

En iyi Bulaşık Makinesi Markaları Listesi

En İyi Bulaşık Makinesi

En iyi bulaşık makinesi markasını seçmek sizleri günlük hayatınızda bir adım öne taşıyabilmektedir. Karantina dolayısıyla evlerimizde daha çok vakit geçirdiğimiz şu günlerde doğal olarak evdeki öğünlerimiz de artış göstermektedir. Bu yüzden, bulaşıkların yıkanması noktasında kaliteli bir bulaşık makinesine ihtiyacımız olacaktır. Bunun yanı sıra, hali hazırda yoğun bir iş veya öğrencilik hayatına sahipseniz yemek yedikten sonra bulaşık yıkamaya ayıracağınız zaman bir hayli az olacaktır. Sonuç olarak, bulaşık makinesi, geçmiş yıllarda bir lüks olarak görülse de günümüzde bir gereklilik haline gelmiştir. Fakat, piyasada bulunan sayısız bulaşık makinesi modeli arasından tercih yapmak zannedildiği kadar kolay değildir!

Bulaşık Makinesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulaşık Makinesi Seçiminde Nelere Dikkate Edilmelidir?

Bulaşık makinesi modelleri arasında tercih yaparken makinenin kalitesi, kapasitesi ve fiyatı gibi unsurlara dikkat etmeniz şarttır.

  • Her şeyden önce, evinizde ne kadar bulaşık çıktığına göre seçim yapmalısınız. Makinenin bardak kısmı hızlı bir şekilde doluyorsa ve alt sepet dolmasa dahi makineyi çalıştırma ihtiyacı hissediyorsanız yarım kapasite yıkama seçeneği sunan bir bulaşık makinesinden yana tercih yapmalısınız.
  • Bulaşık makinesi satın almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise makinenin program sayısı olmaktadır. Bu konularda çok fazla bilginiz yoksa bu kriteri önemsemeyebilirsiniz. Ancak, program sayısı, aslında çok şey ifade etmektedir. Çok sayıda program seçeneği olan bir makine size fazla gelebilir. Fakat, yalnızca bir veya iki programa sahip makine sizin için yetersiz olabilir. Hangi makineyi tercih ederseniz edin, ekonomik yıkama başta olmak üzere hızlı yıkama ve ağır kirli bulaşıklar programının olmasına özen göstermelisiniz.
  • Makinenin ne kadar elektrik ve su tükettiği dikkat etmeniz gereken bir diğer husus olmaktadır. Yüksek tutarlı elektrik ve su faturası ile karşılaşmak istemiyorsanız az enerji tüketen özelliklere sahip makineleri satın almalısınız.
  • Ayrıca, bir bulaşık makinesinin sessiz çalışması ciddi bir avantajdır.
  • Son olarak, bulaşık makinesi markasının servis ağının ne kadar yaygın olduğuna dikkat etmelisiniz. Buna ek olarak, garanti süresinin uzun olması da çok işinize yarayacak bir detaydır.

Bu kriterlere dikkat ettiğiniz takdirde doğru bir bulaşık makinesi satın almış olursunuz. Peki, bu özelliklere sahip makineler var mı? Gelin, hep birlikte detaylı olarak inceleyelim!

En İyi Bulaşık Makinesi Tavsiyeleri

Siemens SN236l01JT İq300 Bulaşık Makinesi

Siemens Sn236I01Jt İq300 Bulaşık Makinesi

Siemens; beyaz eşya satın almak isteyen birçok kişinin tercihi olmaktadır. Uzun ömürlü ve kullanışlı ürünleri, yaygın servis ağı, fiyat performans kriteri bakımından en iyisi sunan modelleri sayesinde Siemens bulaşık makinesi satın almanın doğru bir tercih olacağını ifade edebiliriz. Bu noktada, Siemens’in Sn236I01Jt İq300 modelini tavsiye edenler çoktur. Her şeyden önce, A++ sınıfında bulunmaktadır. 12 kişilik kapasitesiyle dikkat çekmektedir. Altı program sayısına sahip olmakla beraber solo kullanım şeklini barındırmaktadır. 9.5lt/program olmak üzere ideal su tüketimine sahiptir. 258kWh yıllık enerji tüketimiyle benzersizdir. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, gelişmiş cam koruma teknolojisi ile yaşam alanlarındaki sürpriz kazalara karşı makineyi korumaktadır. Üst sepetinin yüksekliğinin ayarlanabilir oluşu farklı bir avantajdır. 36 ay garantili olarak satışa sunulur. Garanti süresini arttırmak adına Siemens’ten yardım alabilirsiniz. Siemens markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 3.081 TL civarında değişmektedir.

Bosch SMS67Nl01T Serie 6 Bulaşık Makinesi

Bosch SMS67NI01T Serie 6 Bulaşık Makinesi

Beyaz eşya sektörünün lider markalarından birisi olan Bosch; hiç şüphesiz, bulaşık makinesi satın almak isteyenler için ideal modellere sahiptir. Bosch SMS67NI01T Serie 6; A++ enerji sınıfında olmasının yanı sıra 13 kişilik kapasitesi, yedi farklı programı, solo kullanım şekli ile benzerlerinden daha iyi özellikler sunmaktadır. Bunun yanı sıra, 10lt/program su tüketimi ve 262kWh yıllık enerji tüketimi ile de ideal özelliklere sahiptir. Kalitesi ile bilinen Bosch Serie 6 grubunun en iyi modellerinden birisidir. Akıllı dozaj yardımcısı, deterjan otomatiği, yük sensörü gibi kullandıkça önemini fark edeceğiniz türden özellikler taşımaktadır. Bosch markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 6.400 TL civarında değişmektedir.

Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi

Profilo BM4225EG Bulaşık Makinesi

Bosch veya Siemens kadar olmasa da Profilo’nun da kaliteli bulaşık makinesi modellerine sahip olduğunu söylemeliyiz. A+ enerji sınıfında olmasının yanı sıra dört farklı programı, solo kullanım şekli, 12 kişilik kapasitesi vardır. Ayrıca, 12lt/program su tüketimine sahiptir. Yıllık enerji tüketimi ise 290kWh olarak bilinmektedir. Yarım yük ve ekstra hijyen özellikleriyle kullanışlı bir üründür. Paslanmaz çelikten üretilmesi ise ürünün ne kadar dayanıklı olduğunu göstermektedir. Akıllı deterjan dozaj sistemi, yük sensörü, deterjan otomatiği, bardak koruma sistemi gibi öne çıkan özellikleri bulunmaktadır. Profilo markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 2.250 TL civarında değişmektedir.

Samsung DW60M6072FW Bulaşık Makinesi

Samsung DW60M6072FW Bulaşık Makinesi

Samsung denildiği zaman birçok kişinin aklına akıllı telefon modelleri gelir. Ancak, Samsung’un aynı zamanda kaliteli bulaşık makinesi modelleri de bulunmaktadır. Makinenin A++ enerji sınıfında oluşu dikkat çekmektedir. 14 kişilik kapasitesi sayesinde etkili bir kullanım sunmaktadır. Solo kullanım şekline sahiptir. Yedi farklı programa sahip oluşuyla bulaşıkların özelliğine uygun yıkama seçenekleri sunmaktadır. 10lt/program su tüketimi vardır. Son olarak, yıllık enerji tüketimi 266kWh olarak bilinmektedir. Bu modelin öne çıkan bir diğer özelliği ise 60 dakikalık yıkama ve kurutma özelliğidir. Bu özelliği ile bilhassa zamandan tasarruf sağlamaktadır. Az miktarda bulaşık yıkadığınız zaman dilimlerinde yarım yük ayarını tercih ettiğiniz takdirde tasarruf edebilirsiniz. 24 ay garanti süresinin olmasıyla ilk iki yıl boyunca hiçbir şekilde canınız sıkılmayacaktır. Samsung markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 3.800 TL civarında değişmektedir.

Electrolux ESF5533LOX Bulaşık Makinesi

Electrolux ESF5533LOX Bulaşık Makinesi

A++ enerji sınıfında oluşuyla dikkat çeken bu modelin geniş bir iç hacmi bulunmaktadır. 13 kişilik bulaşık yıkama kapasitesiyle kullanışlı bir ürün olduğunu ispatlamaktadır. Makinenin öne çıkan bir diğer özelliği ise SensorControl olmaktadır. Bu sayede, makineye yüklenen bulaşıkların gerektirdiği miktarda su ve enerji sağlanmasını mümkün kılmaktadır. Özel cam koruma programıyla da bilhassa hassas bardakların usulüne uygun yıkanmasını sağlamaktadır. 10 yıl garantili Inventor motor teknolojisinin varlığı ise ürünü çekici kılan detaylardan yalnızca birisidir. Electrolux markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 3.600 TL civarında değişmektedir.

Beko 4014

Beko 4014

Geçmişten bu yana bulaşık makinesi denildiği zaman akla Beko gelmektedir. Paslanmaz çelik iç gövdeye sahip oluşuyla dikkat çeken bu modelin taşma emniyetli su güvenlik sistemi vardır. Geniş iç hacmi sayesinde 14 kişilik bulaşığın yıkanmasını mümkün kılmaktadır. Sessiz çalışmasından dolayı sevilmektedir. Bardak koruma sistemine sahip olması ve üç kademeli üst sepetinin varlığı ile kullanıcılar tarafından takdir görmektedir. Beko markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 2.600 TL civarında değişmektedir.

Hotpoint LFK 6B010 TK

Hotpoint LFK 6B+010 TK

Dikkat çeken bulaşık makinesi markalarının bir diğeri de Hotpoint olmaktadır. Özellikle, kalabalık davetlerin ardından ortaya çıkan bulaşık yığınıyla ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu modeli satın alabilirsiniz. Gelişmiş yıkama teknolojisine sahip olan bu ürün hem zamandan hem de sudan ve elektrikten tasarruf etmektedir. Altı farklı bulaşık yıkama programıyla bulaşıkların özelliklerine uygun olarak yıkanmasını sağlamaktadır. Hotpoint markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 2.900 TL civarında değişmektedir.

Altus Al434 C

Altus AL434 C

Dört farklı programıyla dikkat çekmektedir. Fiyat performans kriteri bakımından en iyi modellerin başında gelmektedir. 12 kişilik bulaşık yıkama kapasitesiyle geniş iç hacminin varlığını ortaya koymaktadır. Buna ek olarak, paslanmaz iç gövdesi ve su taşma emniyeti ile de faydalı güvenlik özellikleri bulunmaktadır. A+ enerji sınıfında yer almaktadır. Altus markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 1.800 TL civarında değişmektedir.

Vestel BM-401

Vestel BM-401

Vestel; beyaz eşya sektörünün önde gelen markaları arasındadır. Bardak ve cam koruma teknolojilerine sahip oluşuyla güvenli bir yıkama vaat etmektedir. Bu modeli kullandığınız takdirde bulaşıklarınız ilk günkü gibi yepyeni duracaktır. Vestel markasının bu bulaşık makinesi modelinin fiyatı 2.349 TL civarında değişmektedir.

Bulaşık makinesi satın almayı düşünüyorsanız, sizler de yukarıdaki modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Beyaz eşyalardan konu açılmışken, En İyi Buzdolabı Markası ve Fiyatları adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ