En iyi Haber

En İyi Tüp Bebek Merkezi

En İyi Tüp Bebek Merkezi

En İyi Tüp Bebek Merkezi

Bebek sahibi olmak her ailenin isteyeceği bir duygudur. Günümüzde ülkemizde ve dünyada artan yanlış beslenme, stresli hayat şartları, hormonlu gıdalar gibi sebepler ile birçok aile çok istemelerine rağmen bebek sahibi olamamaktadır. Günümüzün teknolojik gelişmeleri tüp bebek konusunda da yaşanmış durumdadır. Artık çok daha başarılı tük bebek çalışmaları yapılırken devletimizin desteği ile birçok aile tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olmuşlardır. Ülkemizde tüp bebek merkezi olarak hizmet veren birçok başarılı merkez bulunmaktadır. Sizler için en iyi tüp bebek merkezi listesi hazırladık. Bu sayede seçimlerinizde size yarımcı olabilecek merkezlerin bilgilerine yer vermekteyiz.

Tüp Bebek Merkezi Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir tüp bebek merkezi ile görülmeye gittiğinizde aşağıdaki soruları sormayı ihmal etmeyin;

  • Tüp bebek başarı oranı
  • Tüp bebek maliyeti
  • Kullanılacak yöntem ve teknoloji

Tüp Bebek Merkezleri Garanti Veriyor Mu?

Asla bir tüp bebek merkezi %100 gebe kalma garantisi veremez. Teknolojinin ilerlemesi ile gebe kalabilme oranı %50 ile %60 arasındadır. Fakat gebe kaldıktan sonra da %10 gibi bir düşük ihtimali de bulunmaktadır. Bu hesapla Tüp bebek başvurusu yapan kişinin doğum yapabilme ihtimali yaklaşık olarak %40-45 arasındadır.

Kaç Defa Tüp Bebek Denemesinden Sonra Pes Etmeli?

Genellikle uzmanlar tarafından yaş 40 yaş üstündeyse ve 3 defadan fazla denedikten pes edilmesini tavsiye etmektedir. İmkansız değil elbette fakat ihtimal çok düşük ve ekonomik / piskolojik açıdan da bakıldığında en iyisi vaz geçmek olabilir.

 

5- Medikal Park Göztepe

Medikal Park Göztepe en son teknolojik tüp bebek imkânları ile ülkemizin bu konuda teknolojik ve yenilik anlamında oldukça başarılı bir merkezi konumundadır. Sahip olduğu başarı yüzdesi ve profesyonel çalışmaları neticesinde bu merkeze dünyanın dört bir yanından insanlar tüp bebek tedavisi olmak için gelmektedirler. Merkezin uzmanları dünya çapında başarılı ve tecrübeli doktorlardan oluşmaktadır. Ülkemizin en başarılı tüp bebek merkezlerinden biri olduğundan dolayı tüp bebek düşündüğünüzde vakit kaybetmende başvurunuzu yapmalısınız. Çünkü merkez gerçek anlamda çok büyük bir talep görmektedir. Çok yoğun bir talebin olduğu merkeze birkaç ay öncesinden randevu alınması gerekmektedir.

4- Alman Hastanesi

Türkiye’nin en eski sağlık kuruluşlarından biri olan Alman Hastanesi uzun yıllar boyunca ülkemizde oldukça başarılı sağlık çalışmaları yürütmüştür. Birçok alanda Türk sağlık sistemine oldukça büyük katkılar saplayan bu hastane günümüzde de hala popülerliği ve kalitesini korumaktadır. Özellikle tüp bebek konusunda başarılı çalışmaları bu hastaneyi tüp bebek sahibi olmayan isteyen ailelerin uğrak mekânı haline getirmiştir. Ekonomik sebeplerden dolayı Alman Hastanesi iflas vererek kapanmıştır.

 

3- Acıbadem Hastanesi

Acıbadem Hastanesi birçok alanda nitelikli ve kaliteli sağlık hizmeti sunan zincir hastaneler arasında yer almaktadır. Türkiye geneline yayılmış onlarca hastanesi ile Türkiye’nin en kaliteli özel hastane zinciri konumundaki Acıbadem Hastanesi kurulduğu andan itibaren birçok alanda olduğu gibi tüp bebek alanında da oldukça başarılı çalışmalar yapmıştır. Özellikle hastane bünyelerinde kurulan tüp bebek merkezleri ile özellikler yaşı ilerlemiş çiftlerin bile bebek sahibi olmasına imkan tanıyan teknolojik gelişmelere sahip durumdadır. Ülkemizde yer alan birçok hastanede bu tüp bebek tedavisini başarılı bir şekilde yürüten Acıbadem hastaneleri başarı oranı ve hasta memnuniyeti bakımından oldukça üst sırlarda yer almaktadır.

 

2- Memorial

Memorial Tüp Bebek Merkezleri, bir çok bilimsel araştırmalar sayesinde tıp literatürüne daha önce bir kaç kez katkı sağlayarak uluslar arası başarı yakalamışlardır. Başarısız olan tüp bebek denemelerinden, ileri yaştaki kadınların anne olmasına, şiddetli erkek kısırlığından tekrarlayan düşüklere kadar birçok farklı konuda uzman çözümler ve tedaviler sunmaktadır. Tüp bebek tedavisi konusunda yoğun ve başarılı çalışmalara imza atan merkez aynı zamanda anne ve babalarda olabilecek genetik sorunlar konusunda da çalışmalar sunmaktadır. Hastanenin tüp bebek merkezlerinde çeşitli genetik geçişli hastalıklar konusunda çalışma yapılmaktadır. Bu sayede sağlıklı çocukların dünyaya gelmesi konusunda çalışmalarda bulunulmaktadır.

 

1- Bahçeci Sağlık Grubu

Bahçeci tüp bebek merkezi diğer yerlerden farklı olarak sadece tüp bebek konusunda hizmet sunmaktadır ve amerikanın saygın dergilerinden birinde dünyanın en iyi tüp bebek merkezleri listesinde 3.sırada yer almayı hak kazanmış.Bunun haricinde de Dünya Sağlık Turizmi Kongresi’nde (WHTC) Yılın Tüp Bebek Merkezi ödülüne layık görüldü.

Özellikle Türkiye’nin en gelişmiş ve işlevsel teknolojilerini kullanan merkez yapı itibari ve kalitesi ile ülkenin ve bölgenin en önemli tüp bebek merkezleri arasındadır. Bölge ülkelerinden her yıl yüzlerce kişi Bahçeli tüp bebek merkezine başvurmaktadır. Bebek sahibi olma ile ilgili her türlü sorun için çalışmalarını sürdüren merkez bu yönü ile de oldukça başarılı bir çizgide bulunmaktadır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ