En iyi Haber

En İyi Derin Dondurucu

En İyi Derin Dondurucu

En İyi Derin Dondurucu

Hem yaz aylarının hem de Kurban Bayramı’nın kurtarıcısı olarak bilinen derin dondurucular ile yaşam alanlarınızı çok daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Yaz aylarının birbirinden güzel sebze ve meyvelerinin yanı sıra et ürünlerini de kış dönemi için saklamak istiyorsanız mutlaka bir derin dondurucu almalısınız. Ancak, derin dondurucu konusunda çok sayıda seçeneğiniz bulunuyor. En iyi derin dondurucu konusunda tavsiye vermeden evvel sizlere derin dondurucu alırken dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında hatırlatmalar yapmalıyız.

Derin Dondurucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Derin Dondurucu Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Derin dondurucu satın almadan önce ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz. Et ürünlerini stok yapmıyorsanız veya meyve sebzeleri mevsiminde tüketmeyi tercih ediyorsanız derin dondurucuya ihtiyacınız olmayabilir. Ancak, kış için hazırlık yapmak istiyorsanız kesinlikle derin dondurucuları tercih etmelisiniz.
 • Yatay ve dikey olmak üzere iki farklı derin dondurucu bulunmaktadır. Her ikisinin de farklı özellikleri vardır. Yatay derin dondurucuların kapasitesi daha fazladır. Ancak, dikey derin dondurucuların birçok bölmeden meydana gelmesi sayesinde mutfak ürünlerinizi kategorilere ayırarak saklayabilirsiniz.
 • Derin dondurucu satın almadan evvel enerji tasarrufu kriterine çok dikkat etmelisiniz. Bu noktada, satın almak istediğiniz cihazın daha az elektrik tükettiği noktasında emin olmalısınız. Aksi takdirde, stok yaparak kış ayları için mutfak masrafı azaltayım derken hiç tahmin etmediğiniz kadar yüksek elektrik faturaları ile karşılaşabilirsiniz.
 • Elektrik kesintileri; birçok yaşam alanında ciddi sorunlara sebebiyet vermektedir. Bu noktada, elektrik kesintilerine karşı dayanıklı olan bir cihaz almaya gayret etmelisiniz. Aksi takdirde, kış ayları için sakladığınız gıdaların kısa süre içerisinde bozulduğuna tanıklık edersiniz.
 • Yaşam alanınızda derin dondurucuları konumlandırmak için uygun bir alan olmalıdır. Bu noktada, güneş görmeyecek, rutubetsiz ve kuru alanlarda muhafaza ettiğiniz takdirde derin dondurucularınızdan yüzde yüz verim alırsınız.
 • Derin dondurucu satın alırken cihazın fiyatı da önem taşıyor. Ancak, sırf uygun fiyatlı olduğu için işinizi görmeyecek, çabuk bozulan bir markanın ürününü satın almamalısınız. Bunun yanı sıra, markanın teknik servis desteğinin ve garanti süresinin de önemli olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir arıza durumunda sorunların kısa sürede çözülmesi için teknik servis desteği iyi olan bir firmadan hizmet alınmalıdır.

En İyi Derin Dondurucu Tavsiyeleri

Hem yerli hem de yabancı olmak üzere birçok markanın derin dondurucu ürününü satın alabilirsiniz. Ancak, yine de tanınmış markaların ürünlerini satın almanız doğru bir karar olacaktır.

 • Uğur
 • Altus
 • Vestel
 • Simfer
 • Profilo
 • Arçelik
 • Beko
 • Şenocak

gibi yerli markaların çok fazla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Ancak, istediğiniz takdirde servis ağı ve müşteri memnuniyeti son derece gelişmiş olan Bosch, Siemens, Miele, Electrolux, Grundig, Indesit, LG gibi yabancı markaların derin dondurucu ürünlerini de tavsiye edebiliriz. Derin dondurucu almak isteyenler için hazırlamış olduğumuz aşağıdaki tavsiyelerin çok fazla işinize yarayacağını söyleyebiliriz.

Uğur UED 5218 DTK A++ Derin Dondurucu

Uğur UED 5218 DTK A++ Derin Dondurucu

Bir bölmeli ve beş çekmeceli bu dikey derin dondurucu ile gıdalarınızı hem düzenli hem de verimli bir şekilde saklayabilirsiniz. Evinizdeki alandan tasarruf etmenizi sağlayan bu cihazın ne kadar kullanışlı olduğunu söylemeye gerek yok! Uğur markasının yıllardan bu yana bilhassa derin dondurucuları ile bilindiğini söyleyebiliriz. Cihazın orta bölümünde yer alan ve diğer çekmecelere göre çok daha geniş ve büyük hacimli hangar kısmı ile büyük gıdalarınızı da sığdırma şansını elde edebilirsiniz. Cihazın son derece sessiz bir şekilde çalıştığını da söylemeliyiz. Düşük ses seviyesiyle sessiz çalışmasının yanı sıra ciddi anlamda enerji tasarrufu yapmaktadır. Bu sayede, hem daha düşük elektrik faturası ödersiniz hem de doğaya zarar vermemiş olursunuz. Uluslararası çevre regülasyonlarına dikkat edilerek tasarlanmış bir ürün olduğunu da eklemeliyiz.

Vestfrost VF 1210 A+ Derin Dondurucu

Vestfrost VF 1210 A+ Derin Dondurucu

Çok kullanışlı bir derin dondurucu ile karşınızdayız! Dikey bir ürün olması ile hem az yer kaplar hem de gıdalarınızı istediğiniz gibi saklamanızı sağlar. İstediğiniz her yere rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. İçerisine bol miktarda yiyeceğinizi koyabilirsiniz. Bu ürünü hem evinizde hem de işyerinizde kullanabilirsiniz. Altı çekmeceli yapısı ile son derece geniş bir iç hacim vaat etmektedir. Aynı zamanda, A+ enerji sınıfında bulunmaktadır. Bu sayede, elektrik faturasından tasarruf edebilirsiniz. Son olarak, istediğiniz her yere kolaylıkla adapte olacağını da söylemeliyiz.

Vestel CDE – M1102 W A+ Derin Dondurucu

Vestel CDE – M1102 W A+ Derin Dondurucu

Vestel’in hem buzdolabı hem de derin dondurucu konusunda ne kadar başarılı bir marka olduğunu bilmeyen yok! Bu noktada, tercihiniz Vestel dikey derin dondurucu olduğu takdirde fiyat performans oranı bakımından çok doğru bir seçim yapacaksınız. Değiştirilebilir kapı açılış yönü ile diğer derin dondurucularda olmayan bir özelliği sizlere sunmaktadır. Bu özellik; cihazın her yere monte edilmesi ve kullanım kolaylığı yaratması noktasında çok işinize yarayacaktır. Mutfağın dolap tasarımına göre derin dondurucunun kapı açılış yönünü değiştirme şansınız bulunmaktadır. Altı çekmeceli ve geniş hacimli olması da yine çok fazla işinize yarayacaktır. Sandık tipi derin donduruculara göre daha konforludur. Şok dondurma kısmı bulunmaktadır. Yiyeceklerinizi      -18 derecede aylarca saklamaktadır. Her çekmeceye özel soğutma ünitesi vardır. A+ enerji sınıfı seviyesi ile enerji tasarrufu sağlamaktadır. 24 saatte 15 kg yiyeceği dondurabilir. Zemindeki dengesizlikleri gideren ayarlanabilir ayakları ile göz doldurmaktadır.

Regal CDR 1101 A+

Regal CDR 1101 A+ Derin Dondurucu

Üç çekmecesi ile size aradığınız kullanım kolaylığını sunmaktadır. Değiştirilebilir kapı açılış yönü sayesinde mutfağınızda istediğiniz yere koymanızı sağlamaktadır. Mutfağımda yer yok diye düşünüyorsanız Regal’in bu ürününü denemelisiniz. 54x65x84cm ölçüleri bulunmaktadır. 112 litre brüt hacme sahiptir. Derin dondurucunun en arkasında bulunan kablonun kısa olması haricinde göze batan bir eksikliği yoktur. İki yıl servis garantisinin oluşu ciddi bir avantajdır. Bu üründe karlanma gibi sorunlara asla rastlamazsınız. A+ enerji sınıfında olmasıyla yüksek elektrik faturası ödemenizin önüne geçecektir.

Bosch GSV33VW31N A++

Bosch GSV33VW31N A++ Derin Dondurucu

Bosch markasının beyaz eşya denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. A++ enerji sınıfında oluşuyla elektrikten çok ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Düşük ses seviyesiyle çalışmaktadır. Bir başka deyişle, çalışırken çevreye herhangi bir zarar vermemektedir. Son derece geniş iç hacmiyle istediğiniz her gıdayı uzun yıllar boyunca sorunsuz olarak saklamanızı sağlamaktadır. LED üzerinden okunabilir, elektronik sıcaklık ayarı ile teknolojinin gereklerini yansıtmaktadır. Ürünün güvenlik detayları da son derece iyidir. Dondurucu kısmında sıcaklık yükselmesi halinde kısa sürede devreye giren optik ve akustik aktif uyarı sistemi bulunmaktadır. Bu sayede, derin dondurucunun yaşayacağı durumlara karşı önlem alınmaktadır. Kapı alarmının da ürünün kullanışlı özelliklerinden birisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Profilo-DF1124W3VV A++

Profilo-DF1124W3VV A++ Derin Dondurucu

192 litre iç hacminin ideal olduğunu söyleyebiliriz. A++ enerji sınıfında olmasıyla A+ sınıfındaki derin donduruculara kıyasla yüzde 40’a varan enerji tasarrufu vaat etmektedir. VitaPlus özelliği bulunmaktadır. Bu sayede, buzdolabın iç ısısını sabit tutmaktadır. Gıdalar için uzun süre tazelik imkanını yaratmaktadır.

Yukarıda adları geçen derin dondurucu modellerinin sizin için en iyi tercihler olacağını söyleyebiliriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ