En iyi Haber

En İyi Tost Makineleri

En İyi Tost Makineleri

En İyi Tost Makineleri

Tost, uzun zamandır sevilen konforlu bir yiyecek. Ucuz, yapılması kolay, çok yönlü ve kesinlikle çok lezzetli. Birçoğumuz için, kendisinin en güzel kızarmış şekle dönüşen ekmek aroması, değerli çocukluk anılarını ortaya çıkarır. Tost, her türlü öğünde gerek hazırlama kolaylığı gerek besleyiciliği açısından sıkça tercih edilir. Bazen pratik olmasından, bazen de hızlı olmasından ötürü çok fazla tercih edilen bir yiyecek türüdür. Lezzetli tostlar hazırlamak için en iyi tost makineleri hangileri bunu bilip, onlardan birine sahip olmanız gerekir. Biz ise bu yazımızda sizlere en iyi tost makineleri hangileri onlardan bahsedeceğiz.

Tost Makineleri Niçin Önemli?

Plakaları ince ve kalitesiz bir tost makinesi tost ekmeğinin dış yüzeyinin yanmasına, içindekilerin ısınmamasına sebep olabilir. Zor ısınan bir tost makinesi ise ekmeğinizi istenilen kıvama getirene kadar kurumasına yol açabilir. Aynı zamanda yüksek ısılı bir rezidansla çalışma prensibinden dolayı kalitesiz tost makinesinin içindeki devreler yanabilir ve dış yüzeyindeki boyaları bu ısıya odaklı olarak çıkabilir. Bahsettiğimiz tost makinelerinin plakaları çeşit çeşit olur. Çelik plakalı tost makinelerinin yüzey kalitesi önemlidir. Pas ve diğer sebeplerden ötürü kullanılmaz hale gelip çöp olabilir. Bu hem sağlığınız açısından olumsuz sonuçlar doğurur hem de verdiğiniz paranın heba olmasına sebep olur.

Diğer bir plaka çeşidi olan teflonlar da kesinlikle yüksek kalitede olmalıdır. Teflon kimyasal bir maddedir ve çizilmesi kanserojen etkilere sebep olur. Teflon plakaları çizilmiş bir tost makinesinde tost yapılamaz. Plakalar hem özelliğini yitirmiş hem de sağlık riski teşkil eden bir hal almış olur. Son olarak son zamanlarda en popüler olan tost plakası çeşitleri de granittir. Granitler kaplama ve ful granit olarak değişkenlik gösterir. Tıpkı teflon gibi kimyasal yollarla yapılan kaplamalar çizilmelerde olumsuzluk teşkil eder ve özelliklerini yitirirler. Dolayısıyla çizilmiş bir granit kaplamalı plaka en büyük özelliği olan yapışmazlık özelliğini yitirdiği gibi, tost yapabilme kalitesini de olumsuz etkiler. Çünkü bu tür tost makinelerinin ısı eşiği granit kaplamasına göre hesaplandığı için, ekmeğin orantısız ısıya maruz kalmasını ve yanmasına sebep olabilir.

Tost Makinelerinin Diğer Özellikleri

Tost Makinelerinin Diğer Özellikleri

Günümüzde tost makineleri yalnızca tost yapmak için değil, donmuş pizza ısıtma, waffle hamuru ısıtma, balık pişirme, et pişirme, tavuk pişirme gibi şeyler için de kullanılır. Yanmaz yapışmaz yüzeyleri ve ayarlanabilir çift taraflı ısı ayarlı plakaları sayesinde profesyonel bir pişirme sağlanabilir. Hemen her tost makinesinde bu tip özellikler mevcut ancak balık pişirirken dış yüzeyinin kızarması, et pişirirken iç kısmının pişmemesi veya tavuk pişirirken etin kuruması gibi birçok etkenle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bu tip sebeplerin başlıca nedenleri tost makinelerinin kalitesiz ve gelişi güzel üretilmiş olması. Her tost makinesinin bu tip ürünleri yemeye uygun hale getirebilmesi için kendi standartları üzerinde yer alan sürelere yer verilmiştir. Sizler için en iyi ev tipi ve profesyonel tip tost makineleri üzerine inceleme yapmakta fayda var. Tostunuzu her zaman evde yapabilirsiniz, ancak güvenilir bir tost makinesine ihtiyacınız vardır. Ekmeğinizi mükemmel hale getirmek için satın alabileceğiniz en iyi tost makinelerini bulmak için araştırma yaptık.

Hangisinin sizin için doğru olduğu hem ailenizin büyüklüğüne hem de mutfağınızın büyüklüğüne bağlıdır. Bekarsanız ve tezgâh alanının elit olduğu rahat bir stüdyo dairede yaşıyorsanız, daha küçük bir tost makinesi muhtemelen işe yarayacaktır. Büyük bir geniş aile iseniz, daha büyük bir tost makinesine yönelmek sizler için daha iyi olacaktır.

İdeal olarak, bir tost makinesi ekmeği eşit, tutarlı ve oldukça hızlı bir şekilde tost etmelidir. Ayrıca, çeşitli farklı ekmek veya gıda ürünlerini idare edebilmeli, güvende olmalı, iyi görünmeli ve bütçenize faydalı olmalıdır. Kendiniz için en iyi tost makinesini seçmeden önce çeşitli özellikleri hakkında bilgi edinmelisiniz.

Ev Tipi En İyi Tost Makineleri

Ev Tipi En İyi Tost Makineleri

  • Dökümix Döküm Organik Tost Makinesi
  • Arzum AR292 Tostçu Lux Granite.
  • Tefal Family Toast.
  • Tefal Gourmet Grill Comfort.
  • Raks Pera RK4800.
  • Korkmaz A310-03 Formula Granit.
  • 7 Arzum AR2019 Tostçu Delux.
  • 8- Tefal Toast Expert.

Profesyonel Gastronomik Çok Fonksiyonlu-Kontaktgrill Oluklu

Profesyonel Gastronomik Çok Fonksiyonlu-Kontaktgrill Oluklu

Öncelikle ürünü almak isteyen kullanıcıların bilmesi gereken bazı noktalar var. Bu ürün kesinlikle ev tipine uygun değildir ve profesyonel bir cihazdır. Bir günde yüzlerce tost yapabilme özelliklerine sahip olabilmesi için üst kapağı ağırdır ve tostlara güç kullanmadan baskı yapmasını sağlar. Aynı zamanda günün her saati açık kalabilir ve kuvvetli iç tasarımı sayesinde yanma ve bozulma yapmaz. Tost değil aynı zamanda ızgara tipi yiyecekler yapmak için de uygundur. İsmi gibi gastronomi mangal fonksiyonu sayesinde her türlü ızgara yemeklerini pişirmenize olanak tanıyor. 3500 W gücü sayesinde çok kısa sürede ısınıyor ve döküm demirlerine hızlıca ısı iletebiliyor.

Yağlı yiyecekler için yağ damlalarını muhafaza eden bir yuvası mevcuttur. Aynı zamanda birden fazla yuvası sayesinde ikili çalıştırma ve kapatma fonksiyonu ile güç tasarrufu sağlamanıza yardımcı oluyor veya birden fazla tostu aynı anda yapmama şansına da erişiyorsunuz. Yani bir kapakta sucukları pişirirken diğer kapakta ekmeği basmaya başlayabilirsiniz. Kontrol lambası sayesinde açma kapama ve ısı ayarlarını farklı derecelere ayarlayabilirsiniz. Plakaları paslanmaz çelikten ve çizilmezdir. Gömülü plakaları değiştirerek düz plakalar sayesinde söğüş, kokoreç, pide, ekmek, gözleme gibi hamur işlerinin ısıtılması ve pişirilmesi sağlanabilir.

Sage BGR840 Pro Grill Ev Tipi Tost Makinesi

Sage BGR840 Pro Grill Ev Tipi Tost Makinesi

Sage tost makinesi içerisinde gömülü ısıtma elemanları mevcuttur, bu sayede 2400 W bir ısı elde edilebilir ve yüksek sıcaklıkta biftek gibi et yemeklerini bile pişirebilirsiniz. Tost makinesinin bir diğer özelliği de yanında yer alan prob. Bu sayede etin içerisindeki sıcaklığı ölçebiliyor ve pişme zamanını kesin olarak ayarlayabilirsiniz. Yanmaz yapışmaz plakaları çıkartılabilir ve bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Sıcaklığı makine üzerinde yer alan led ekran sayesinde ayarlanabilir ve 5 ayrı fonksiyonda kullanılabilir. İstenirse kullanıcılar kahvaltı için üzerinde yumurta, sosis, sucuk balık tarzı ürünleri de pişirebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ